Dům tvořený mořskými vlnami

Bc. Lucie Drahošová
1.10.2012
  • Architektura

Oblouček, oblouček, oblouček - a je z toho dům na pláži. A řeč tady rozhodně není o abstraktním umění vyžadujícím velkou míru představivosti. Naopak, hovoříme o reálném domě navrženém španělským designérem Victorem Lusqui?os, který se údajně inspiroval liniemi mořského přílivu.

Céčka, podkovy, nebo mořské vlny skutečně připomíná profil asymetrického atypického plážového domu v moderním stylu. Jeho konstrukci tvoří trojice pískových oblouků asymetricky propojených tak, že každý je v určité části domu podlahou, stropem, i zadní stěnou. Zbývající trojici stěn pak tvoří zcela průhledné sklo.

Dům má celkem tři podlaží. V prvním, nejrozlehlejším, se nachází v části nejbližší pobřeží rozsáhlý protáhlý bazén. Ten je nezastřešený, a je umístěn jakoby na otevřené terase, jejíž součástí je i výklenek s verandou. Za ní je již za prosklenou zdí vlevo kuchyň, vpravo obývací pokoj, a naproti koupelna a schodiště do horního patra.

První patro je tradičně tvořeno ložnicemi, v tomto případě jednou rozlehlou ložnicí a terasou. Druhé, tedy nejvyšší patro, které je však již svými rozměry skromnější, pak designér věnoval saunovacím prostorám. Všechny místnosti přitom shodně pokrývá světlá písková dlažba a obklady ve stejném dekoru. Pouze stěna za postelí v ložnici je zdobena výraznou barevnou abstraktní mozaikou.

Celý koncept je založen na propojení s přírodou. Přírodní oblé tvary, asymetričnost, a nejednotnost jsou zde v kombinaci s převahou skla v obvodových konstrukcích, díky čemuž je propojení s okolím nesporné.

Ať už jste ve kterékoliv místnosti domu, moře či okolní přírodu vidíte a vnímáte, ať chcete nebo ne. Dům je proto jednoznačně určen pro osoby, kterým nevadí troška publicity, neboť prosklená konstrukce ze tří stran znamená, že vás v domě uvidí kdykoliv kdokoliv, a schováte se maximálně v koupelně. Nemluvě o faktu, že mytí oken si s takovýmto domem určitě nezamilujete.

Zdroj a foto: http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30