Duo Schönstaub představuje kolekci galaktických koberců

Bc. Lucie Drahošová
26.2.2013
  • Interiér

Bytové doplňky jsou na jednu stranu jen drobnými detaily ve vybavení domácnosti, na stranu druhou jsou to ale právě ony, které vytváří celkový design a dojem interiéru. Mnohdy přitom dovedou doslova ohromit, a přes svůj zdánlivě malý rozměr prostoru dominovat. Příkladem jsou třeba kusové koberce z kolekce Galaxy Rugs, které vás zavedou do hlubin vesmíru.

Švýcarské duo talentovaných designérů Nadja Stäubli a David Schönen, kteří se prezentují pod názvem Schönstaub, přišli s originální kolekcí kusových interiérových koberců, jež jsou doslova posety hvězdami, planetami, a vším co jen tajemný vesmír nabízí. Kolekce příznačně pojmenovaná Galaxy Rugs totiž nabízí kusové koberce, jejichž barevný motiv jako by přímo kopíroval fotografie pořízené vesmírnými sondami na cestách dalekými galaxiemi.

Každý ze tří originálních kusů kolekce je jiný, společné mají však vždy tmavší pozadí, na kterém se rozprostírá množství světlých skvrn, zobrazujících rozličná vesmírná tělesa. Motiv je pochopitelně asymetrický, stejně jako uspořádání vesmírných objektů. Varianty koberců jsou celkem tři, a podle barvy „pozadí" je můžeme rozlišit na temně modrou, šedo-černou, nebo červeno-oranžovou. Na každé z nich pak nechybí poutavým způsobem rozprostřené světlé skvrny, vytvářející iluzi vesmíru, jež duo Schönstaub (v překladu „krásný prach") předvádí skutečně realisticky.

S podobným kobercem jako jsou ty Galaxy Rugs jednoznačně proměníte i jinak nenápadný interiér ve skutečně skvostné intelektuální zákoutí, připravit si ale budete muset pěkný balík. Jeden koberec Galaxy Rugs vás totiž vyjde na 2100 dolarů, tedy v přepočtu více než čtyřicet tisíc korun. A taková suma ani na koberec nejvyšší kvality není zrovna málo, obzvláště když vezmete v potaz, že jeho rozměry jsou pouhých 220 x 150 centimetrů.

zdroj a foto: http://hiconsumption.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30