Dvougenerační bydlení snů House U

Bc. Lucie Drahošová
4.7.2014
  • Architektura

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by asi mohl vypadat ráj na zemi? Architekti z 3LHD nejspíš ano, a proto dokázali vytvořit přímo snové dvougenerační bydlení, když navrhovali dům House U v chorvatském Dubrovníku. A vůbec jim přitom nevadilo, že mají k dispozici svažitý pozemek nepravidelného tvaru, na kterém musí komfortně ubytovat hned tři rodiny.

Architekti měli za úkol navrhnout dům pro dvě generace a celkem tři rodiny, ovšem s dostatkem soukromí i prostoru. Rozhodli se proto pro dva v zásadě samostatné domy propojené pergolou s dřevěnými trámy. Rodiče mají dvoupatrový dům na jedné straně a děti s jejich rodinami další dvoupatrový dům na straně druhé. Ten ale zahrnuje hned dva byty, takže celkem nemovitost obsahuje vlastně tři bytové jednotky. Design stavby je spíše minimalistický, ač nezapře dojem luxusu. Budova má rovné linie včetně střechy, s dominantní bílou barvou. Ozvláštněním jsou pouze rozměrná okna a množství balkonů s výhledem na moře.

Kromě stavby samotné působí luxusně také exteriér, kde nechybí rozměrný zapuštěný bazén, opět s výhledem na moře, a samozřejmě množství prostoru pro společenské akce a setkávání rodiny, jejímž záměrem bylo právě pěstovat rodinné vztahy a členy rodiny držet pohromadě.

Co se týče interiéru, stejně jako vně budovy dominuje aktuálně módní bílá, rozšiřující prostor. Tu najdete na stěnách i nábytku, ať už jde o sedačku, nebo třeba kuchyňskou linku. Kombinovaná je se světle hnědou barvou dřeva na podlahách a schodištích a také hojně se sklem, které tvoří nejen výplň rozměrných oken (včetně několika střešních), ale najdete zde i skleněné stolky či jiné doplňky. Vše působí čistě, jednoduše a vzdušně, což odpovídá současnému trendu minimalismu v bydlení. K tomu úžasný výhled na moře i z prosklené koupelny, a co více si ještě může obyčejný smrtelník přát? Snad jen mít podobnou nemovitost k dispozici i pro svou rodinu…

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30