Dynamická skulptura ve frankfurtské bance

Dagmar
30.3.2011
  • Architektura

Zajímavá ocelová koule se objevila ve vstupní hale banky v německém Frankfurtu. Vchodová část, usazená mezi dva ohromné věžáky, které jsou orientačním bodem na kilometry daleko, dostala novou tvář díky skulptuře od italského architekta Maria Belliniho. Celá budova Deutsche Bank prošla rozsáhlou renovací, při které byly do budovy nainstalovány nejnovější technologie, zaručující její trvalou udržitelnost a nízkoenergetičnost. Nová vstupní část s prosklenou střechou se stala nejdůležitějším prvkem, který rozsáhlou proměnu zpečetil.

Věžáky dostaly novou základnu, která je na části pokrytá zelenou střechou a začleňuje tak mohutné budovy lépe do okolního prostředí. Nové foyer je pětkrát větší, než bylo to původní a díky prosklené střeše je z něj obdivuhodný výhled vzhůru na obě výškové budovy. Mario Bellini vsadil doprostřed atria poutavou skulpturu, ohromnou kouli z mnoha ocelových lamel, které se navzájem proplétají. Koule je usazená mezi obě budovy, jakoby zaklesnutá do prostoru mezi nimi. Stala se tak propojujícím článkem, prostoupeným dvěma mosty pro ty, kteří chtějí přejít z jedné věže do druhé.

„Představuje nekonečný tok energie, je jako proudící síla vesmíru - galaxie, rotující kolem jednoho bodu. Je výstižnou metaforou dnešní podoby Deutsche Bank - nikdy statická, nikdy symetrická, zato v neustálém, dynamickém pohybu."

Zdroj a foto: bellini.it

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30