Edgeland Residence - dům který splývá s přírodou

Bc. Lucie Drahošová
23.3.2013
  • Architektura

Když se obvykle mluví o rozdělování domu na půl, pak je myšleno dělení pomyslné, majetkové, třeba v souvislosti s rozvodem. To ale není případ Edgeland Residence, domu, který se skrývá pod zemským povrchem, a je rozdělen na dvě poloviny, jako byste jej rozkrojili.

Edgeland Residence je názorný příklad moderních a netradičních přístupů k architektuře. Rozhodně proto nečekejte čtvercový domeček s taškovou střechou a anglickým trávníkem okolo.

Edgeland Residence v první řadě respektuje okolní přírodu, do které je stavba přímo začleněna, až s ní téměř splývá. Dům působí jako by byl postaven dokonce v suterénu, neboť je ze dvou bočních stran až po střechu zakrytý zeminou porostlou trávníkem, jež zajišťuje tepelný komfort domu po celý rok. Tento trávník tvoří střechu domu, který je v moderním stylu rozdělen na dvě poloviny, uprostřed rozdělené průchozí uličkou. Stěny v této uličce jsou celoprosklené, takže dodávají interiéru dostatečný přísun denního světla a designově působí velice moderně a elegantně. Mimo to opět přímo spojují interiér s venkovní přírodou, která vizuálně prostupuje do domu, a při přesunech mezi jednotlivými částmi domu v podstatě donutí i obyvatele domu k pohybu i na venkovním čerstvém vzduchu.

Stavba hojně využívá trojúhelníkových tvarů, kdy trojúhelníky tvoří střechu, postranní zídky, části oken i bazén umístěný za domem. Barevně kombinuje moderní minimalistickou šedou a bílou, případně hnědou, a to jak v interiéru, tak v exteriéru - pro konstrukční prvky.

Dvě části domu zahrnují v jednom případě prostory obytné a v druhém případě prostory spací, což je řešení maximálně funkční a praktické. Obytná část zahrnuje konkrétně jídelnu s barovým stolem ve tmavší kovové barvě, na níž navazuje kuchyňský ostrůvek v bílé barvě. Ten je pak podél stěny doplněn ještě rozměrnější linkou. U prosklené stěny jsou pak dvě světlé pohovky s textilními doplňky ve hnědé barvě. Vše je tvarově minimalistické s důrazem na praktičnost a funkčnost. Spací část obsahuje dvě ložnice s koupelnami a WC a technickou místnost.

Zdroj a foto: http://bcarc.com/Project/edgeland-house/Images/955

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30