Ekologické očko modrého lesa

Mgr. Sandra Vasková
18.3.2012
  • Architektura

Slovní hříčka, která však vystihuje vznik moderního stylu ubytování, které poslouží jako rekreační zařízení obklopené krásnou přírodou. Lze si tak zakusit, jak se asi žije v pravé divočině. Buňka je totiž ukryta pár metrů nad zemí mezi větvemi stromů a zpěvem ptáků.

Toto oválné „očko" navrhla společnost Blue Forest. Očko proto, že celá jeho přední strana je prosklená, tudíž ubytování uvidí do širokého kraje a mohou tak doslova pozorovat, kde se co šustne. I když zařízení slouží spíše jako chatka, je skutečně luxusního charakteru. A to jak svým vzhledem, tak i vybavením, v neposlední řadě zmíněným umístěním. Již na první pohled si lze povšimnout, že je tvořeno z velké části přírodními materiály a jeho výstavba se dá zkrátit na pouhých 5 dní, ovšem při dobrých klimatických podmínkách.

S rozměry šest na osm metrů kombinují tyto útulné drobné prostory kuchyň, malou jídelnu i obývací pokoj s ložnicí, kde se mohou s přehledem uhnízdit hned čtyři osoby. Životnost takového domku se pohybuje okolo 15 let, ale není vyloučeno, že při správné údržbě si jej lze užít ještě o pár roků déle. Dokonce i jeho interiéry jde snadno zrekonstruovat či úplně přepracovat - například na kancelář, studovnu či vlastní soukromé studio.

Zdroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30