Ekologický mobil pohání slunce

admin
1.12.2010
  • Technika

Ekologie v dnešní době prostupuje snad všechna odvětví, a ani mobilní technologie nezůstaly pozadu. Samsung má pro evropský trh ve své nabídce model Blue Earth, první plně dotykový mobil se solárním napájením a mnoha dalšími ekologickými vlastnostmi a funkcemi.

Z jedné strany dotykový displej v modrém rámečku, z druhé solární panel, který za hodinu zvládne dobít až 40 mAH. Takový je design ekologického modelu mobilního telefonu Samsung S7550 Blue Earth od značky Samsung. Telefon se prezentuje jako přístroj vyrobený z ekologických materiálů, jehož tělo tvoří recyklované látky vznikající převážně zpracováním PET lahví a dalších plastů. Šetrný je mobil i pokud jde o elektřinu. Po přepnutí do „eko-módu" telefon automaticky reguluje jas displeje, zkracuje dobu jeho svícení a vypíná Bluetooth, aby docházelo k co nejmenší spotřebě energie. Úsporná je i nabíječka, která spotřebovává v pohotovostním režimu pouhých 0,03 W. Třešinkou na dortu úspor je pak funkce Eko Walk, díky které může uživatel pomocí vestavěného krokoměru spočítat, kolik kroků ušel a od jakého množství emisí oxidu uhličitého ušetřil prostředí, kdyby stejnou vzdálenost urazil v motorovém vozidle. Aplikace pak ještě úsměvně přepočítá tyto hodnoty dokonce i na zachráněné stromy, takže motivace pro pěší chůzi je skutečně značná.

Přestože ekologičnost byla pro vývojáře modelu stěžejní, rozhodně se další funkce telefonu neomezují jen na volání či sms zprávy. Kromě širokoúhlého dotykového kapacitního WQVGA displeje s úhlopříčkou tři palce mu nechybí 3,2Mpx fotoaparát s detekcí úsměvu, Bluetooth, rádio, nebo třeba uživatelsky oblíbená Wi-Fi. To vše je navíc stylově zabaleno v elegantním provedení modrého vajíčka, takže ani pokud jde o estetickou stránku, rozhodně Blue Earth nic nepostrádá.

Jako první byl model Blue Earth představen ve Švédsku, za kterým následovalo Německo, Francie, Itálie, Rakousko, Portugalsko a další země. Právě v nich si můžete Blue Earth pořídit. U nás zatím k dostání není.

zdroj a foto : http://www.samsung.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30