Elegantní architektura nad Pacifikem

Dagmar
4.1.2011
  • Architektura

Na 70 metrů vysokých australských útesech se na subtilních sloupech vypíná krásný Holman house, moderní dům, jehož horní patro je pomocí sloupů vyneseno doslova nad Tichý oceán. Autorem návrhu je australské architektonické studio Durbach Blok Architects, které nad rozpravou s klienty strávilo mnoho času. Díky tomu vznikl unikátní křivočarý tvar domu s ohromným obytným prostorem, který disponuje krásnými dramatickými výhledy na útesy a moře. Ihned po své realizaci vzbudil dům velkou pozornost veřejnosti, která je architektům i majitelům dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí.

Nižší podlaží je vystavěno z hrubých kamenů a tvoří pokračování útesů. Nad ním je položeno moderní betonové a skleněné patro s velkým obytným prostorem, které navíc disponuje střešní terasou. Díky ní se podařilo propojit interiér s exteriérem a vytvořit tak příjemnou atmosféru. Ostatní pokoje jsou uspořádány podél zadní stěny, parter v úrovni nižšího podlaží je dotvořen množstvím venkovních prostor, které zahrnují i zahradu a skalní bazén. Okolí domu je osázeno množstvím rostlin, obvykle se vyskytujících na útesech a dům tak budí dojem, že z okolního terénu přímo vyrůstá.

Interiér zdobí moderní materiály, které jsou spolu v dokonalé rovnováze. Inspirativní dům, ze kterého je úžasný výhled jak na průzračný oceán, tak na modrou oblohu, odkazuje k Piccasovu obrazu Koupel.

Zdroj a foto: chictip.com, durbachblock.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30