Everest ovládl vysokorychlostní internet

admin
2.11.2010
  • Technika

Radostná zpráva pro všechny milovníky horolezectví. Švédská telefonní společnost TeliaSonera vybudovala vysokorychlostní bezdrátovou telefonní síť, která bude dosahovat až na samotný vrchol Mount Everestu. Služba bude přizpůsobena tak, aby byla dobře dostupná a dostatečně rychlá pro horolezce, kteří se na vrcholcích rozhodnout surfovat po internetu na svém mobilním telefonu nebo třeba přijímat videohovory. „Uskutečnili jsme videohovor z Mount Everestu do základního tábora u obce Gorakshep, který proběhl úspěšně. Pokrytí sítě dosáhne až na jeho samotný vrchol," potvrdil šéf dceřinné společnosti TeliaSonera Ncell Pasi Koistinen.

Instalace bude velmi prospěšná pro tisíce turistů, kteří každoročně navštíví region Mount Everestu.  Nahradí tak dosavadní, drahé a mnohdy nejisté satelitní připojení„Je to velký milník pro mobilní komunikace. Toto 3G vysokorychlostní připojení k internetu přinese rychlejší a dostupnější telekomunikační služby z celého světa až na vrchol nejvyšší hory světa," svěřil se Lars Nyberg, výkonný ředitel společnosti TeliaSonera. Společnost však musí čelit velmi nízkým teplotám a silným návalům větru v regionu, avšak fungování a dostupnost této služby za to rozhodně stojí. „Služba bude jistě užitečná, když dojde k nehodě nebo k expedičnímu neštěstí," dodává Tshering Sherpa, člen Mezinárodní komise pro ochranu hory.

TeliaSonera také prohlásila, že plánuje v příštím roce investovat 100 milionů dolarů na zajištění mobilního pokrytí pro více jak 90% himálajského národa. Tuto 3G síť staví společnost TeliaSonera pod kontrolou Nepál Telecomu, indického United Telecomu a China Mobilu.

zdroj a foto : http://news.discovery.com/

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30