FFF sofa - chladný design z oceli

Dagmar
21.1.2011
  • Design

Nové designové sofa od návrháře Daana Muldera se jmenuje 'Form Follows Function', tedy podle zprofanovaného výroku slavného „otce mrakodrapů" Luise Sullivana, architekta z přelomu 19. a 20. století. Sám designér Daane Mulder svůj produkt popisuje následovně: „Se svým poblázněním do organických a likvidních tvarů jsem navrhl praktický koncept. Cílem bylo vytvořit pohovku, kde veškeré funkční části vycházejí z jediné proudící křivky."

Form Follows Funkcion sofa bylo představeno 6. listopadu na výstavě „Mladý talent 2010" v Holandsku. Třídimenzionální model sedačky byl vytvořen pomocí počítačového programu a sestává se ze tří zakřivených ploch. Kusy byly vyrobeny z ocelového plechu, tlustého 1,5 mm, na míru vyřezaného laserem podle digitálních podkladů. Jednotlivé části pak byly ohýbány a svařeny do podoby konečného produktu. Funkční část sedačky je vytvořena z jednoho jediného kusu, takže pohodlné sezení a ležení neruší žádné svarové spoje. Originální barva prototypu je stříbrná.

Daan Mulder je holandský designér, narozený v roce 1983 v Haarlemu. Vystudoval umělecké truhlářství v Amsterodamu a Královskou akademii umění v Haagu. Pracoval jako prodavač nábytku, tesař i umělecký truhlář. V současné době se věnuje navrhování interiérů. O své práci prozrazuje, že rád tvoří volně, podle svých představ, jako tomu bylo u FFF sofa, ovšem většinou se snaží více soustředit na přání a potřeby zákazníka.

Zdroj a foto: daanmulder.eu

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30