FIFA World Cup TM 2018 a se bude konat v nové moskevské VTB Areně

Mgr. Sandra Vasková
12.12.2010
  • Architektura

Návrháři této budovy jsou Erick van Egeraat a Mikhail Posokhin a mají na starosti přeměnu současného Dynama Moskva na VTB Arenu, jež nabídne svým hostům mnohá zlepšení. Od svého založení v roce 1930 se FIFA World Cup TM vůbec poprvé uskuteční na půdě Ruska. Nová VTB Arena má ambice stát se prozatím největším designérským projektem v této zemi.

Teprve před pár dny oznámila FIFA svůj verdikt, že se světoznámá fotbalová soutěž FIFA World Cup TM poprvé uskuteční právě ve VTB Areně. Zmíněné duo designérů se pustí nejen do přestavby stadionu Dynamo Moskva, ale také do rekonstrukce přilehlých parků. Na starosti tak bude mít přebudování stávajícího komplexu, což zahrnuje vytvoření 45 000 míst k sezení pro hosty a výstavbu sálu pro Arenu o kapacitě 10 000 míst. K tomu všemu také připojí ještě obchodní a zábavné centrum s parkovištěm a restauracemi.

VTB Arena má však představovat mnohem více než jen fotbalové prostory. Bude přímo multifunkční. Zajistí zábavu a rozptýlení svým návštěvníků. A to na několik desetiletí. Taková je současná vize a budoucí role VTB Areny.


„Náročná stránka zpracování návrhu a vybudování této stavby přímo ztělesňuje ruské tradice, které musíme dodržet a ctít. Navrhli jsme design, který zahrnuje historii i kontext stadionu Dynamo i Petrovského parku a vytváří moderní ikonou 21. století, na kterou budou moci být obyvatelé Moskvy hrdí," pronesl Erick van Egeraat. Tato stavba bude s určitostí hrát klíčovou roli přeměně svého okolí.

Zdroj a foto : www.worldarchitecturenews.com, www.archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30