Flip Flop příběh z pěnových plážovek

Mgr. Sandra Vasková
18.4.2011
  • Design

Rotterdamský návrhář Diederik Schneemann představuje sérii váz a lamp z recyklovaného „flip-flop" materiálu, který našel jen tak poházený na plážích v Keni.

Do tzv. Flip Flop příběhu, jak svou kolekci nazývá, se zapojila i organizace UniquEco. Společnost, která zachránila pláže a dokázala zlikvidovat tento materiál. K Schneemannovým figurkám patří například tulipánová váza na kolečkách, váza se zásuvkou i lampa s elektrickou zásuvkou ve svých základech. Celý projekt je mohou diváci spatřit na Ventura Lambrata, Via Massimiano tento týden v Miláně v Itálii.

I přesto, že materiál, ze kterého jsou výrobky vytvořeny, je už dávno onošený, bez barev či vybledlý i roztrhaný, našel ještě své uplatnění a nyní vypráví příběhy skrze Schneemanovy díla. Materiál k němu docestoval z různých koutků Afriky, kde jej Schneeman nalezl, shromáždil a nakonec kultivoval do dnešní umělecké podoby. Vytvořil z něj autonomní objekty ruční práce. Jednotlivé výrobky jsou vzhledem k původnímu formátu velmi pestré. Jsou také skutečně využitelné i udržitelné.

„Výroba mých produktů může navíc pomoci i několika Keňanů přivydělat si na živobytí tím, že budou brousit tyto zvětralé a vybledlé pantofle, které se našly různě po plážích a navrátí jim původní slávu, jen za jiným účelem," upřesňuje Schneeman.

Zdroj a foto : studioschneemann.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30