Flockr Pavilon září tisíci zrcadlovými panely

Mgr. Sandra Vasková
13.3.2011
  • Architektura

Get It Louder, uznávaný mediální a umělecký festival podporovaný Modern media of China, uvádí sérii přednášek, projekcí a výstav od více než 100 čínských a zahraničních designérů, umělců, spisovatelů a filmařů. Současné téma festivalu znělo SHARISM a zaměřuje se na vztah mezi veřejnou a soukromou říší digitálního věku.

Proč se ale o tomto festivalu dlouze rozepisujeme? Je s ním totiž spjata jeden velmi zajímavý pavilon. Ten sestavili architekti SO-IL a sloužil jako centrální místo pro zmíněnou událost. Možná se s jemu podobným v budoucnu ještě setkáte.

SO - IL pavilonek pokryly tisíci barevnými zrcadlovými panely reflexní fialové barvy, jenž odráží jeho okolí. Architekti v  tomto případě s fasádou trochu experimentovali, ale výsledek je na jedničku. „Ekonomického prostředí se stalo nepředvídatelným a krátkodobým. Nízkonákladové projekty jsou nyní nejschůdnější. Přesto tento typ stavení může také nabídnout dokonalou testovací půdu pro rozsáhlejší zpracování," říká Florian Idenburg ze SO-IL. Dodává také, že takové dočasné projekty vyžadují zvláštní způsob myšlení. Je třeba rychle pochopit místní podmínky a zajistit jednoduché řešení, které poskytuje pocit specifičnosti, byť jen na prchavý okamžik.

V horní části je každý panel připevněn k vrcholu struktury, což umožňuje jednotlivým dílcům reagovat na povětrnostní podmínky, a vytvářet tak pavilonu kinetický obal, který je však vysoce propustný pro světlo i vzduch. Konstrukce Flockru je vyrobena z 56 tenkých a ohebných ocelové tyčí, jež jsou v jeho spodní i horní části spojeny ve dvou velkých ocelových kruzích. Svým tvarem i řešením nediskriminuje žádné směry, jeho interiéry jsou prostorné a velkorysé. Svým využitím funguje spíše jako jednohubka pro speciální akce.

Tato jedinečná struktura byla postavena pro potřeby festivalu v Pekingu i v Šanghaji. Výměra činila 200 m2 a rozpočet padl ve výši 10 000 dolarů.

Zdroj a foto: e-architect.co.uk, dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30