Flux chair - chytrý a ekologický design skládací židle

Dagmar
2.5.2011
  • Design

Proč by měl být výrobek z plastu ekologický? Protože se dá složit na tak úsporný balíček, že se při jeho převozu ušetří značné množství místa a tím pádem i výfukových plynů. Tento koncept není žádnou novinkou, samozřejmě, ovšem Flux chair ho posouvá ještě do jiných dimenzí. Přesto, že se na první pohled jedná o zajímavý, designový kus nábytku, můžete si ho vzít s sebou doslova kamkoliv. Velice snadno a rychle se dá totiž z rovného a velice lehkého kusu plastu složit pohodlná židle s neuvěřitelnou nosností až 160 kg.

Ve složeném stavu se dá Flux chair přesouvat neuvěřitelně snadno a to díky madlu, které se vhodným složením vytvoří. Díky plochému tvaru je také mnohem lépe uskladnitelná, než dosud prodávané stohovatelné židle. Inspirací k jejímu vytvoření se tvůrci, Douwe Jacobsovi, staly skládané skulptury z obyčejného papíru. Ta, která se nakonec stala předlohou pro Flux chair, vynikala ve složeném stavu vysokou pevností. V roce 2009 tak společně s Tom Schoutenem, průmyslovým designérem, založil společnost Flux a začal pracovat na výrobě svého vynálezu.

Flux chair samozřejmě není jejich konečnou stanicí. Do dalších let si kladou za cíl přicházet stále s novou generací flexibilního nábytku, který by posouval hranice produktového designu. Flux chair prodávají mladí designéři na svých stránkách fluxchairs.com, ovšem čeští příznivci chytrého designu mají velké štěstí. Flux chair bude totiž už brzy k dostání v našem e-shopu na stránkách Maxidesign.cz!

Zdroj: fluxchairs.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30