Fogo Island, Tower Studio

Mgr. Sandra Vasková
28.4.2012
  • Architektura

Shore Fast Foundation zaměstnala návrháře Todda Saunderse tím, aby projektoval sérii šesti ateliérů pro umělce na různých místech oblasti Fogo Island. Místní ostrované se však nemusejí ničeho obávat, společnost se zaručuje, že zachová přírodu i tradice této země a naopak se posnaží sem vnést více kultury a umění.

Studio Tower se nachází na úseku skalnatého pobřeží v mělké zátoce zmíněného ostrova v oblasti New Foundlandu. Představuje sochařskou siluetu a jakoby se naklánělo ve větru dopředu i dozadu. Stavba proběhla velmi ohleduplně k přírodnímu okolí a křehkému ekosystému, který se tu nachází, a proto je také stavení z velké části tvořeno dřevem. Vstup lemují skleněné tabule a barvy jsou sladěny do kontrastu černé a bílé. Věž má celkem tři patra, vstupní areál je vybaven kuchyňským koutem, sociálním zařízením i krbem. Ve zbylých patrech se najdou další místnosti, ložnice i pracovna.

Prostor je poměrně složitě geometricky sestaven. Najde se tu několik svislých, vodorovných i šikmých ploch, které mohou působit návštěvníkům mírnou dezorientaci. Vše ale nahrává dobrému prosvětlení interiérů s krásným výhledem. Když se například položíte na postel v ložnici v horním patře, můžete se kochat pohledem na krásnou noční oblohu. Ve střeše jsou také umístěna okýnka k dobré ventilaci. Studio působí skutečně abstraktně až záhadně, v typickém počasí ostrova často mizí v mlhách. A i když se poněkud vymyká místní kultuře bydlení, přináší sem tak inovace a modernu. Výzvám 21. století se hrdě staví čelem!

Zdroj a foto: saunders.no, dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30