Foster + Partners o sobě znovu dávají vědět, navrhli Kuvajtu nové letiště

Mgr. Sandra Vasková
9.10.2011
  • Architektura

Takhle by mohlo vypadat nové mezinárodní letiště v Kuvajtu. Každý terminál bude ozdoben třemi symetrickými křídly a fasády budou měřit 1,2 kilometru. Odhaduje se, že letištěm projde 13 milionů cestujících ročně, kapacity však lze rozšířit až na 50 milionů.


Kuvajtské mezinárodní letiště zřejmě výrazně zvýší svou kapacitu, a vytvoří tak nový regionální letecký uzel v Perském zálivu. Odbavovací hala bude umělecky ztvárněna a svým hostům nabídne nejvyšší možnou úroveň pohodlí. Stanoví nový standard pro životní prostředí letištních budov. Design budovy má své kořeny v tomto městě, reaguje na prostředí a inspiruje se místními formami i materiály.

Terminály budou připomínat trojlístky. To znamená, že budou mít tři souměrná křídla, která budou představovat brány pro odjezdy. Střechy budou do oblouku tvarované a přerušovaně prosklené, aby do interiérů terminálů a jejich vstupních hal pronikalo světlo. Vnitřek je připodobněn pohybu lodí a je navržen z kamene. Odolnost vůči klimatickým podmínkám bude zajištěna, stejně jako stálá vnitřní teplota. Na svých zádech ponesou terminály velké fotovaltické panely pro sklizeň solární energie. Stojí za zmínku říci, že dalším z cílů tohoto projektu je získat zlato za uvědomělost a postoj k životnímu prostředí.

„ Rozsah letiště dokazuje, že Kuvajt umí předvídat a rozpoznávat výhody strategické investice do budoucí infrastruktury," povyprávěl Mouzhan Majidi, generální ředitel společnosti Foster + Partners. „Jsme rádi, že můžeme představit náš návrh. Symbolická trojkřídla budou nezapomenutelná z pohledu shora i ze země a stanou se novým symbolem současného města Kuvajt, které se může pochlubit bohatou kulturou i historii," dodává.

Zdroj a foto:designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30