Foster + Partners se pouští do Kai Tak terminálu v Hongkongu

Mgr. Sandra Vasková
28.4.2011
  • Architektura

Foster + Partners teprve před pár dny představili návrh zmíněného terminálu. Ten bude postaven na opuštěném asfaltovém letišti na východ od slavného přístavu. Zatímco primární roli terminálu budou sehrávat příchody a odchody výletních lodí, pyšnit se bude též obrovským zeleným parkem na své střeše. Foster + Partners slibují, že budova bude čerpat z udržitelných funkcí, jako jsou obnovitelné zdroje energie i dešťové povodí.


Hong Kong je možná nejhustěji obydlené místo na Zemi. Terminál je navržen tak, aby byl schopen pojmout až 8 400 cestujících a 1 200 členů posádky. Bude mít také naprosto exemplární polohu s krásným výhledem na město. Vestibul stavení je pro změnu projektován tak, aby se dal použít pro více příležitostí, například pro různá představení, rauty či výstavy. I osvětlení je chytře vyřešeno, do budovy by mělo proudit přirozené denní světlo, a vstupovat tak do 70 metrů vysoké hlavní haly. Střecha bude hostit na svém vrchu zelený park pro návštěvníky, kteří zatouží si zarelaxovat a prohlédnout si okolí.  Zde umístěná strategicky vyklenutá markýza zase poskytne stín i úkryt.

Foster + Partners říkají: „Udržitelný design kombinuje řadu opatření a úsporu energie. Bude vyrábět energii z obnovitelných zdrojů, stejně jako s využitím recyklované dešťové vody pro chlazení". První fázi výstavby bude dokončena zřejmě v polovině roku 2013.

Zdroj a foto: fosterandpartners.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30