Francouzské bydlení Grand Large zodpovědně dodržuje sociální, životní i ekonomické podmínky

Mgr. Sandra Vasková
3.3.2011
  • Architektura

Large působí již od pohledu velmi idylicky. Je vložen mezi město a moře, mezi přímořské letovisko a společenské prostory. Vyznačuje se spoustou typologických rozdílů, které citlivě navrhli Anma / Agence Nicolas Michelin & Associés. Grand Large celkově rozšiřuje strategii projektu Neptun, který byl zahájen v roce 1991 a který si klade za cíl, aby přimněl města k přehodnocení svého vztahu a přístupu k přístavům. Této kýžené transformace městského centra bylo již v zásadě dosaženo. Čtvrť Grand Large značí také začátek druhé fáze operace Neptun, která se zaměřuje na trvale udržitelný rozvoj.


Celkem 216 domů, které tvoří první fázi, jsou příkladem ekologické dimenze a budou sestávat z 800 až 1000 domácností. Strategický územní plán je založen na zásadách, které jsou inspirovány programovým dokumentem OSN - Agendou 21. Zejména pokud jde o Grand Large sociální prostředí (sociální mix obyvatel), životní prostředí (hospodaření s dešťovou vodou a obnovitelnými zdroji energie) i ekonomické aspekty (flexibilní využití těchto staveníček).

Čtvrť spojuje různé typy budov, a zahrnuje též veřejná prostranství v různých měřítcích. Návštěvníci zde najdou park ve tvaru půlměsíce s jednotlivými domy, přístaviště se sedlovými domky, nízkopodlažní bytové domy se zelenými terasami a srpkem měsíce zahrady. Tato rozmanitost stavebního charakteru, jakož i související sociální mix, podporuje rozvoj čtvrti. Grand Large a jeho budovy jsou navrženy tak, aby byly energeticky skutečně efektivní. A navíc jsou skutečně líbivé, jejich design je neotřelý a vysoce moderní, který dokáže dobře zapadnout do určeného prostoru.

Zdroj a foto: www.e-architect.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30