Funkční design - stolní lampa Alux

Dagmar
12.7.2011
  • Design

Nový designový kousek od mexického umělce Christiana Vivanca je chytrý, multifunkční předmět, který v sobě snoubí hned několik funkcí. Zadavatelem byla společnost Almerich, vyrábějící osvětlení a luxusní nábytek. Designér se nechal inspirovat mayskou civilizací a svůj výtvor pojmenoval Alux, což v mayské mytologii označuje stvoření podobné skřetovi, žijící hluboko v lese. Co tedy vlastně Alux je? Lampa nebo noční stolek? Ne. Alux je totiž oboje.

Výrobek Alux dává nový význam označení stolní lampa. Je výborným řešením pro malé a těsné prostory, je praktický a důmyslně plní obě své důležité funkce. Alux se vyrábí ve třech barevných variantách - v bílé, černé a červené a jeho rozměry jsou zhruba 40 x 40 cm. Tělo je vyrobeno z laminované oceli, stínítko z hliníku a použít je možné žárovku s maximálním výkonem 40 W.

Christian Vivanco je průmyslový designér s dlouholetou praxí, který spolupracoval s mnoha předními značkami, jako je Hewlett-Packard, Santa & Cole, Cosmic, Ofita nebo LuzDifusion a je tak tvůrcem designu různých oblíbených produktů prodávaných po celém světě. V roce 2009 byl časopisem Wallpaper magazíne za jednoho z předních vycházejících designérů.

Zdroj a foto: christianvivanco.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30