Future Systems Sofa - originální design za milion

admin
7.11.2010
  • Design

Pokud jste před nedávnem navštívili výstavu mapující život a tvorbu slavného architekta Jana Kaplického, která probíhala v pražské galerii DOX až do 27. září, zřejmě jste si všimli i skoro čtyřmetrové kruhové „pohovky", která výstavě dominovala. Sednout si na ni nebylo možné a to z jednoho prostého důvodu. Jednalo se o jediný prototyp, který byl vyroben na objednávku do londýnského bytu českého architekta. Pokud vás netradiční kus nábytku skutečně nadchnul a toužíte tzv. Future Systems Sofa vlastnit, máte štěstí. Společnost Resort Living s.r.o. totiž získala práva na jeho výrobu a celosvětový prodej.

Co už zase tak dobrá zpráva není, je nepochybně cena unikátního designérského počinu. Speciální cenová nabídka začíná na „pouhých" 650 000 Kč, tato cena však nezahrnuje lampičky ani televizor. Pokud bude zákazník toužit po jiné barevné variantě, musí si připravit 950 000 Kč. Podle společnosti Resort Living s.r.o. jde především o snahu učinit odkaz Jana Kaplického dostupnějším a umožnit tak jeho obdivovatelům pořídit si část jeho práce domů. Ale ruku na srdce, kolik z nás si to za takovou cenu může dovolit?

První sofa, vyrobené společností POLSTRIN z Hradce Králové, byla po svém slavnostním křtu vystavena v Galerii Dvorak Sec Contemporary na Praze 1 v rámci festivalu Designblok. Od 10.října ji můžeme nalézt v prostorách KONSEPTI showroom v Praze 7. Vnitřní konstrukci tvoří masivní rám z ušlechtilé oceli, základovou desku tvarované MDF desky s lesklou povrchovou úpravou. Výplň sedáků a polštářů je z vrstvené a tvarované polyuretanové pěny, čalounění z polomatné kůže a stolek z broušeného duralu. Výběr lampiček je o něco širší a volba televizoru pak víceméně individuální. Proběhlo celosvětové výběrové řízení na výrobu a firma se nakonec rozhodla zůstat v České republice. Společně s architektonickým studiem FUTURE SYSTEMS připravila společnost Resort Living s.r.o.  výrobní program a dohlíželi i na dokončování jednotlivých detailů.

Jan Kaplický narušil tvorbou organického FUTURE SYSTEMS SOFA tradiční koncept sedacích souprav a uspořádání obývacích místností. Vytvořil prostor vhodný pro relaxaci v soukromí i doslova v „kruhu" rodinném. Jeho pohovka však dobře posloužila i pro posezení s přáteli, sledování televize nebo ke spánku. Velká „skulptura" zapadne spíše do prostorného a minimalistického interiéru, kterému bude zcela dominovat.

Zdroj a foto: resortliving.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30