Futuristické hodinky Thunderbolt

Bc. Lucie Drahošová
25.4.2011
  • Technika

Když se řekne hodinky, představíme si kulatý ciferník na koženém pásku. Když se řekne moderní hodinky, možná se naše fantazie trochu rozletí, a představíme si čtvercový nebo obdélníkový ciferník. A co když se řekne futuristické hodinky? Pak vám švýcarská společnost MB&F nabídne originální model HM4 Thunderbolt inspirovaný letectvím.

Futuristické náramkové hodinky HM4 Thunderbolt jsou unikátní jak svou technologií, tak designem. Na rozdíl od klasických hodinek totiž nenabízejí jeden, ale hned dva ciferníky, které navíc nejsou vztyčeny vzhůru, ale směřují kolmo k náramku, takže na ně vidíte aniž byste museli natáčet ruku jako u obyčejných hodinek. Pokud jde o ciferníky, jeden z nich ukazuje klasicky čas, a druhý pak stav energie. Design je minimalistický, jednoduchý, bez pokusů o extrémy nebo poutání pozornosti.

Oba ciferníky jsou umístěny na válcovitých konstrukcích, mezi kterými je menší mezera, takže celé hodinky vypadají spíše jako menší dalekohled. Podle záměru tvůrců má ale design evokovat spíše vzhled letadlových turbín, s čímž budou fanoušci letectví jistě také souhlasit.

Čekáte, v čem je ale ten technologický unikát? HMH  Thunderbolt mají v sobě zabudovaný unikátní motor s případnou rezervou energie až na 72 hodin, jehož chod můžete díky průhlednosti některých částí dokonce na vlastní oči zachytit. Vývoj strojku hodinek trval tři roky a použito bylo přes 300 dílů vyrobených speciálně na zakázku.

Společnost MB&F je schopná vyrobit pouze dva modely tohoto typu měsíčně, takže jde o skutečný unikát. Hodinky HM4 vyrobené mimo jiné z titanu, bílého zlata a safíru vypadají téměř kosmicky, a i jejich cena je téměř astronomická. Model si můžete pořídit za cenu od 158 tisíc dolarů.

zdroj: www.slashgear.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30