Galerie Roca vlní svými boky v Londýně od Zaha Hadid Architects

Mgr. Sandra Vasková
26.10.2011
  • Architektura

Anglie se pyšní dalším skvostem, jsou jimi zbrusu nové galerijní prostory Roca, o které se postarala mnohokrát oceněná a veleúspěšná společnost Zaha Hadid Architects, která mimo jiné pochází také z Londýna.  Roca v sobě ukrývá prostory veřejné, výstavní, bar i konfereční místnosti.

Na rozloze 1 100 metrů čtverečních bude Roca hostit řadu aktivit, mezi něž budou patřit výstavy, showroomy, prezentace, semináře i debaty. Avšak interiéry budou uzpůsobeny tak, aby byly vhodné univerzálně, takže také pro audiovizuální akce, zvukové či světelné show a další. Důležité je poukázat na fakt, že významný podíl na výsledném vzhledu návrhu má vliv element vody. Galerie se totiž nachází v blízkosti přístavu Chelsea. Dále na ni svým vzhledem navazuje vlnkami, které ji také charakterizují uvnitř, ale i zvenku. Hlavní zdi jsou tvořeny ze sádrokartonových desek, zatímco meandrující plochy zase z vlákna železobetonu.

„Naše práce vštěpuje architektuře komplikovanost a krásu přírodních forem. Pomocí formálního jazyka pohybu vody je londýnská galerie Roca fascinující souhrou mezi architekturou a přírodou," tak pravila Zaha Hadid.

Zdroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30