Google tvoří kampus pro začínající firmy

Mgr. Sandra Vasková
8.5.2012
  • Interiér

Internetový gigant Google staví zázemí. Chystá sdílené pracoviště pro začínající technologické firmy, jež navrhli odborníci na interiéry ze společnosti Jump Studios, a to v Shoreditch v Londýně. Campus Google má celkem sedm pater a vyniká flexibilními velkoprostorovými pracovnami.

Neformální zasedací místnosti a malé kuchyňky jsou obsaženy v přepravních kontejnerech, jako jsou skříňky. Recepci v přízemí zase zdobí různobarevné cihly Duplo, za kterými se skrývají rekultivované regály vyrobené z původních ovocných přepravek a nabízí tak místo pro knihy, časopisy apod. Návštěvníci si tu také mohou vychutnat kávičku v kavárně z překližkového nábytku, jež je umístěna ve spodním patře a přístupná i veřejnosti. Vše je proplánováno do ekologické konstrukce a využití recyklovatelných položek.

Primární funkcí kampusu bude poskytovat kancelářské prostory pro začínající firmy, ale také stát se významným strategickým místem pro denní události a setkávání. Nabídne využití série špičkové technologie pro podnikání odborníků, bude provozovat stálý mentorský program a podnikatelé zde mohou sdílet své zkušenosti a znalosti během připravených meetingů. Design budovy je koncipován tak, aby slaďoval dynamiku a otevřenost prostor. Místnosti dělí na čistě sociální i individuální. Prostory jsou tu přizpůsobeny k provádění práce v nerušeném prostředí i k zábavě a odpočinku. Svým vzhledem chce budova především oslovit mladé a začínající podnikatele, kteří touží odstartovat vlastní kariéru.

Zdobení je velmi účelné. Recepce je obložena legem, což byl nápad přímo zakladatelů společnosti Google, kteří v těchto kostkách mají zálibu. Stěny jsou v hojném počtu vybaveny policemi, ale i různými jinými objekty a artefakty, které budou vyprávět příběh tohoto stavení a jeho zaměstnanců. Na estetiku pracovního prostředí tu byl kladen opravdu důraz. Motivovaný a socializovaný pracovník = spokojený a výkonný.

Zdroj a foto: www.archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30