Gruzii zdobí betonová architektura J. Mayera H.

admin
27.8.2012
  • Architektura

Ředitelství silnic a dálnic v daleké Gruzii buduje od roku 2009 novou dálnici, která má za úkol propojit Azerbajdžán s Tureckem. Podél dlouhé trasy má být v průběhu prací vybudováno celkem 20 odpočinkových zón, jež mají za úkol pozitivně ovlivnit ráz krajiny. K jejich ztvárnění přizvali proto úředníci odborníka na slovo vzatého - kdo znáte stavby J. Mayera H. už zřejmě tušíte. Dvě z dvaceti plánovaných zastavení jsou již dokončené, na třetím se intenzivně pracuje.

Nová parkoviště s oddechovou zónou jsou budovány na pečlivě vybraných místech, která jsou v krajině dominantní a viditelná již z daleka. Neslouží jako zázemí pouze pro unavené cestovatele, ale i pro obyvatele nedalekých měst. Kromě benzínové pumpy tu proto nalezneme i supermarket, farmářské trhy nebo prostor pro kulturu, kde mohou místní umělci vystavovat umělecká díla nebo řemeslnou práci.

Architektonické studio, jehož lídrem je německý architekt J. Mayer H., bylo založeno v roce 1996 v Berlíně a specializuje se právě na projekty, které v sobě propojují architekturu, komunikaci a nové technologie.  J. Mayer H. vystudoval univerzitu ve Stuttgartu a v Princetonu a jeho práce s charakteristickým rukopisem oblétly už celý svět. Dostal mnoho ocenění, včetně ceny Miese van der Roha a v dnešní době hostuje na mnoha světových univerzitách, jako je Harvard, Princeton, Columbia nebo university v Torontu, Londýně či Berlíně.

Zdroj a foto: jmayerh.de

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30