Gumové stolky s toaletními písty od Thomase Schnura pobaví

Mgr. Sandra Vasková
26.1.2011
  • Design

Německý designér Thomas Schnur předložil tento gumový stůl s přísavkami na nohou jako svůj projekt pro soutěž Design Talents v Kolíně nad Rýnem, která se konala na konci ledna. Na ní bylo představeno spoustu kreativních dílek, jež by se mohla stát designem budoucnosti. Své produkty tu prezentovali nejen představitelé z Německa, ale ze zbytku Evropy a celého světa. IMM Kolín nad Rýnem, jako celosvětová trendová show v odvětví interiérů, se v toto období stává místem všech návrhářů, dodavatelů i těch, kteří rozhodují o jejich talentu.

Představovaný gumový stolek má pět nožek, které jsou nepravidelně tvarovány, lisovány, vyráběny z pěnové gumy a dodatečně barveny.  Abychom byli konkrétnější, spodek nožky, na níž stolek stojí, je vytvořen z toaletního pístu. Je to sice trošku komické, nicméně v tomto případě velmi užitečné. Toaletní píst je tak zkrátka využit zcela novým způsobem a právě pro tento nábytek.

„Ve svých projektech se pokouším převést výrobek do jiného než původního designu a účelu. Vždy také zvažuji použitý materiál, výrobu, vzhled, význam i funkci produktu. Doslova jej předem analyzuji a vyhodnocuji. Tak buduji své myšlenky," prozradil Schnur.

Autor je přesvědčen, že i toaletní píst, jenž se dá využít tímto způsobem, může být předurčen k pokročilejšímu stupni vývoje. Lze z toho tedy odvodit, že i zdánlivě obyčejným věcem, které mají na pohled jen jeden účel, můžeme přisoudit vlastní potenciál. A ony se mohou stát autonomními produkty.

Zdroj a foto : www.thomasschnur.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30