Harmonicky a pohodlně v „harmonikových" oděvech

Mgr. Sandra Vasková
27.11.2011
  • Móda

Poslední kolekce Harmonic návrhářky Gerschonové, která je zároveň studentkou magisterského studia ateliéru Oděvní a textilní design na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, byla vytvořena primárně pro festival mladé módy Arcolor, kde se prezentovala na přehlídce přímo v centru Prahy.  Spolu s ní na projektu, který má za cíl propagovat současné mladé módní designéry, spolupracovala i Bára Jelínková a Andrea Pujmanová.

V kolekci Harmonic, jejíž název vznikl hříčkou a spojením slov harmonika a charakteristikou kolekce - harmonická,  je inspiračním a zároveň spojovacím prvkem struktura skládání. Ta svým vzhledem připomíná právě tvary výše zmíněného hudebního nástroje.  S tímto systémem skládání se setkáme v každém z jejích modelů, i když v jiných souvislostech a umístěních.  „Při práci jsem postupovala tvůrčím způsobem, oděv vznikal aranžováním na krejčovské panně i přímo na postavě, docílila jsem tak neotřelých střihových tvarů," upřesňuje Gerschonová. Pro kolekci jsou typické stále stejné materiály, barvy jsou zde zastoupeny v černých, bílých a zlatavých odstínech. U černých pak dochází ke kontrastu s barvou růžovou.

Celá kolekce je vnímána jako extravagantní, která však stále zohledňuje ženské siluety a vhodnou nositelnost. Autorka se ve své tvorbě zaměřuje především módou pro ženy, věnuje se také zakázkové a designové tvorbě.  „Inspiraci čerpám ze života kolem sebe a oděvům ráda připisuji nějaký příběh, či myšlenku nebo se zaměřuji na praktičnost a variabilitu. Jeden z těchto aspektů v mé tvorbě vždy naleznete,"zakončila mladá designérka.

Zdroj a foto: www.arcolor.cz

Foto: David Severin

Styling: Pure Hair Studio a make-up škola Surface Ateliér zapůjčila společnost Fiala&Šebek, Visual Communiations, a.s.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30