Haus der Geschichte Essener vítězí svou zrezivělostí

Mgr. Sandra Vasková
17.9.2011
  • Architektura

Zvětralá ocel! To příliš nepůsobí jako novodobý hit v moderním designu, ale přesto je zbrusu novým typem architektury, se kterým přichází německé architektonické studio Scheidt Kasprusch Architekten.

Čtyřpodlažní budova skrývá i jiná tajemství. Ve svých útrobách totiž skladuje veřejný archiv města a další historické záznamy i dokumenty. Ocelové panely vytváří pruhy přes fasádu, která je jakoby narušena propadlými zákoutími se skrytými úzkými okny. Stavba rozšiřuje bývalou školní budovu, která byla architekty taktéž upravena a zrekonstruována, aby poskytla další administrativní místnosti a kanceláře, prostory pro knihovnu, výstavy i archiv hlavního města.

Přesný návrh uvádí, jak novou budovu plynule a citlivě začlenit do přilehlé stávající. V takovém případě je podobná akce nesmírně důležitá a navíc obohacuje budovy o další možné využití.  Stavení je pokryto ocelovými panely, které budou zdobit nový archiv a jsou vyrobeny z tak upraveného materiálu, který bude neustále pracovat, měnit se a chránit se korozí. Na této fasádě zřejmě zub času nezaznamenáte! Tímto prvotřídním kouskem, který v roce 2005 získal první cenu za architekturu, se bude nyní pyšnit město Essen. Stavba byla dokončena již v roce 2010 a její hrubá podlažní plocha má výměru 5500 m2

Zdroj a foto: poolima.de

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30