Hemp Chair - židle z konopí

Dagmar
21.4.2011
  • Design

Součástí Design Weeku 2011 v italském Miláně byla i výstava „Poetry Happens", na které představilo německé designérské studio Aisslinger ve spolupráci s německou chemickou společností BASF koncept prví monolitické židle, vyrobené z přírodních vláken. Design zpracovalo studio Aisslinger, zatímco společnost BASF se postarala o velice snadnou a nenákladnou výrobu. Materiálem se stal obnovitelný přírodní stroj - technické konopí, které je upravené pomocí manufakturního procesu, užívaného v automobilovém průmyslu. Přírodní vlákna jsou stlačena společně s pojivem, které je tvrditelné teplem, ovšem jeho ekologicky přátelské složení je na bázi vody. Díky tomuto procesu je vyroben sice velice lehký, ovšem neuvěřitelně pevný kompozitní materiál.

Výroba takovéhoto kusu nábytku je reakcí na dnešní trend v monolitických židlích z tvrzeného plastu, které postupně zaplavují domácnosti. „Hemp Chair" je variantou pro spotřebitele, kteří si libují ve zdravém životním stylu a rádi se obklopují věcmi, které jsou v harmonii s životním prostředím. Studio Aisslinger přirovnává vývoj „eko" nábytku k používání elektrických skútrů a hybridních aut. Vývoj nových materiálů je pro světový design velice důležité, protože příchod nových technologií je vždy startovním bodem pro vznik nových návrhů.

„Hemp  Chair" je ze 70% tvořena zcela přírodními vlákny, které jsou dohromady stmelené pojidlem, jehož autorem je společnost BASF. To je složené z akrylové pryskyřice Acrodur, která je na vodní bázi. Na rozdíl od jiných pryskyřic se tak neuvolňují škodlivé organické látky jako fenol nebo formaldehyd. Jediným odpadním produktem je voda. Materiál pro výrobu je tak zcela ekologický, velice lehký, snadno tvarovatelný a pevný. Židle je samozřejmě navržena podle zásad ergonomie, aby svým uživatelům poskytovala pohodlné posezení.

Zdroj a foto: aisslinger.de

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30