Hledání erotiky skrze současnou fotografii

admin
11.11.2010
  • Umění

Erotika je tématem, které je soudobou společností skloňováno ve všech pádech. Každý však pod pojmem erotika vidí odlišné představy a obrazy. Je erotikou explicitní póza nahé ženy, odhalené rameno, pohled na dotýkající se dvojici? O tom, čím erotika je pro nejmladší generaci české fotografie, vypovídá výstava Erotikon v Galerii Fotografie Louvre.

Výstava Erotikon vznikla na základě projektu sdružení Fotograf 07 o.s. kontinuálně se usilujícího o podporu a rozvoj tvůrčí fotografie v českém prostředí. Dosavadní nejvýznamnější činností sdružení je vybudování multifunkčního galerijního prostoru Studio Fotograf otevřeného v listopadu roku 2009 na adrese Školská 28 a tvorba časopisu Fotograf. Právě jeho před třemi lety vydané číslo nazvané Erotikon se stalo podkladem pro vznik výstavy. Na výstavě představené fotografické portfolium Erotikon je zároveň součástí dlouhodobého projektu prezentace tematicky zaměřených portfolií mladé generace české fotografie.

Erotika je na výstavě představována z nejrůznějších úhlů pohledu člověka, společnosti i historie. Jak vypadala vyobrazení erotiky v předrevolučním období? Kterak lze pracovat s tématem homosexuality a homosexuální erotiky? Jakým způsobem spoluvytváří erotika naši genderovou identitu? Jakou roli sehrává erotika v každodenním životě člověka? V jakých náznacích a alegoriích k nám denně erotika promlouvá? Na tyto a další otázky reaguje fotografická tvorba Pavla Baňky, šéfredaktora časopisu Fotograf a editora čísla Erotikon, dvojice Veronika Daňhelová a Karla Hostašová, Adam Holý, Radeq Brousil, Tereza Kabůrková, Dzmitry Kruhlou a I Love 69 Popgejů.

Pokud vás tedy téma erotiky a médium fotografie nenechávají „chladnými" přijďte se seznámit s názorem a tvorbou mladé české fotografie od pátku 5. 11. 2010 až do posledního dne letošního roku. Galerie Fotografie Louvre vám odvypráví příběh současného Erotikonu. V čem se bude od toho původního filmového lišit?

Erotikon, 5. 11. 2010 - 31. 12. 2010, Galerie Fotografie Louvre, Národní 21, Praha 1

Foto a zdroj : galerielouvre.cz, fotografgallery.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30