Holandské Music Centrum v rukou designéra COEN!a

Andrea
13.1.2011
  • Interiér

Vedení amsterodamského Music Centra řešilo obvyklý problém. Jak dodat za pár peněz novou energii a dynamiku starému interiéru? Důrazný zásah a oživení si žádalo 800 metrů čtverečních, v jejichž útrobách se usídlily tři nahrávací orchestry a několik rádií. Hlavním problémem bylo vytvořit reprezentativní a přitom nápaditý prostor pro vstupní halu s recepcí a přízemí, ve kterém sídlí hudební knihovna a media café.

Pomocnou kreativní ruku našlo Music Centrum u konceptuálního designéra Coena van Hama tvořícího pod značkou COEN!. Rodák z holandského Eindhovenu, dnes již známý i za hranicemi své země, se pustil do práce s hlavním cílem: „Chtěli jsme přeložit hudbu do barev." Během pár měsíců práce tak vznikl unikátní zábavný barevný interiér, jemuž dominuje trojice barev - červená, modrá a žlutá. „Použili jsme barvy k vytvoření několika témat a několik designových nápadů za pár peněz."

Mezi levné a efektní nápady bezesporu patří funkční rozdělení vstupní haly na dva velké kiosky, z nichž jeden slouží jako nová recepce a druhý jako čekárna pro návštěvníky centra. Neotřelým nápadem jsou bezesporu i originální a přitom finančně dostupná svítidla. Světla korespondují s plně prosklenou fasádou domu a v podobě vloček se vznáší vysoko nad prostorem haly zavěšené na ocelové konstrukci stropu nenarušujíce nijak otevřený prostor. Červená barva vévodí zejména podlahovým plochám interiéru a společně se svítivě červenými křesly od Allermnir dodávají prostoru blýskavou červenou křiklavou energii. I další kusy nábytku jsou v zářivém barevném provedení základního spektra interiéru, přičemž všechny použité materiály jsou materiály vysokého lesku. Původně studený prosklený prostor je ta rozbit teplými a hřejivými tóny.

Přestože na někoho může nový interiér Music Centra působit spíše jako barevný domeček z Lega, nápaditost a živelnost se mu rozhodně upřít nedá. A pokud jeho divoké barevné kombinace dodají tvořícím hudebníkům potřebnou inspiraci, pak se COEN!ova přestavba maximálně vydařila.

Zdroj a foto: design-milk.com, design.nl, architecture-page.com.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30