Hotel, který plave na hladině a může vás zachránit při katastrofách

Mgr. Sandra Vasková
22.1.2011
  • Architektura

Klimatické změny a rostoucí tendence hladiny oceánů jsou odborníky dokázány a hojně diskutované. Faktem také zůstává, že jsou nezvratné! Na tuto skutečnost zareagovalo také ruské architektonické studio Remistudio, které navrhlo robustní hotelový komplex, který snese a dokáže „přežít" i extremní záplavy. Jméno Archa si vysloužil zejména podle svého obloukovitého tvaru. Bylo odvozeno i od struktury stavení, která umožňuje, aby budova plula na hladině a nebyla tak závislá na jakémkoli pozemku.

Archa se stane naprosto soběstačným bioklimatickým systémem s uzavřeným cyklem, který mu dovolí v budoucnu fungovat nezávisle. Stavení je současně určeno pro kampaň Mezinárodní unie architektů, která nese název Architektura pro zmírnění katastrofických následků. Stavby jsou v ní navrženy tak, aby se dokázaly přizpůsobit různým podnebím a dokonce i seismicky aktivním oblastem.

Konkrétně tato stavba se může pochlubit unikátním designem s optimálním poměrem objemu a povrchu. Tak také šetří použité materiály a zajišťuje energetickou výkonnost.

Zdroj a foto : www.remistudio.ru

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30