Hra světel a stínů rozzářila Kampu

admin
18.11.2010
  • Umění

Výstava Světlo! s podtitulem Light up the lights! brzy otevře brány pražského muzea Kampa. Byla zahájena 14. listopadu a potrvá až do 6. února příštího roku. Projekt je věnován vynikajícímu scénografovi Josefu Svobodovi i americkému režisérovi Robertu Wilsonovi. Na unikátní výstavě můžete shlédnout práci jedinečných tvůrců, kteří se proslavili díky svým magickým světelným scénografiím.

Pořadatelem akce je nadační fond na podporu českého kulturního dědictví v evropském i světovém měřítku Bohemian Heritage Fund. „Výstavou chceme připomenout dva špičkové umělce, kteří při práci pro české divadlo zásadně ovlivnili divadlo světové," uvedl zakladatel nadačního fondu Pavel Smutný, který je též iniciátorem celé výstavy. Koncepci výstavy návrh akademický architekt a scénograf Daniel Dvořák. Podle něj nabídne projekt i zajímavé srovnání výše zmíněných tvůrců a jejich práce. „Zatímco Svoboda pomocí světla vytvářel především příběhy a dramata, Wilson jím maluje uhrančivé scénické obrazy," uvedl Dvořák. Tvrdí také, že jejich tvorba je dodnes živá, někdy až provokativní.

K vidění budou i skici a kresby obou umělců. Shlédnout můžete také na barevné velkoplošné projekce i další záznamy na DVD. Doplňujícím prvkem budou též poprvé vystavené židle, které jsou vedle světel jednou z nejoblíbenějších součástí slavných Wilsonových scénografií i jevištní návrhy pro Laternu magiku, které vytvořil Josef Svoboda.

foto a zdroj : museumkampa.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30