Hubněte od stolu při výrobě elektřiny

Bc. Lucie Drahošová
30.5.2012
  • Technika

Boj s kilogramy je téměř synonymem životního stylu dnešní doby. Stále více lidí trpí nadváhou, a ti kteří ne, si svou postavu většinou tvrdou dřinou musí udržovat. Největším problémem jsou přitom sedavá povolání, u kterých pouze kyneme. Teď je tu ale řešení, které je výhodné hned dvakrát. Spálíte kalorie a vyrobíte si i elektřinu.

S nadbytečnými kily by rád zatočil kde kdo. Nic ale není zadarmo, a jakmile se začne mluvit o cvičení, přicházejí výmluvy. V práci trávíte spoustu času u počítače, nehýbete se, a ani nemůžete, protože u počítače v kanceláři to dost dobře nejde. Doma pak už nemáte chuť ani energii, a tak se motáte v začarovaném kruhu. Teď je ale výmluvám konec.

Díky WeBike můžete sedět u stolu a zároveň šlapat jako na kole, takže spalování energie je zaručeno i ve chvílích, kdy vyřizujete e-maily, brouzdáte na internetu, sledujete videa, nebo cokoliv jiného. Podle studií přitom již 30 minut jízdy na kole denně výrazně zlepšuje fyzickou i duševní kondici, a posiluje imunitu. Autoři tohoto modelu navíc doporučují pouze pomalé šlapání, které příliš nezatěžuje, a odpovídá okolnostem - kdy například pracujete, komunikujete, a tedy nechcete být zadýchaní či zpocení. Tempo si volíte sami, WeBike je proto vhodný pro každého.

Zvýšení kondice a zlepšení zdraví ale kupodivu nebude jedinou výhodou WeBike. Tento speciální komplet totiž umožňuje zároveň vyrábět elektrickou energii, takže ušetříte za odběr ze zásuvek. Přehled o vyrobené elektřině i spálených kaloriích vám pak komfortně nabídne displej umístěný na stole. Elektřinu můžete čerpat přes zásuvku, která je k dispozici ke každému kolu. Na přání navíc můžete mít přímo ve stole také přípojku na 3G internet.

Stůl je z cedrového dřeva, konstrukce „kola" kombinuje hliník, ocel a cedr, sedací plocha je pak potažena černou kůží. Celé provedení je vysoce elegantní, pohodlné, s důrazem na odolnost a spolehlivost.

WeBike je skupinovým kusem nábytku -  v základním provedení je totiž tvořen třemi sedátky pro tři potenciální jezdce, uspořádané do kruhu, takže si při sportování můžete i poklábosit. Kromě kol směřujících do středu do jediného bodu ( kdy jednotlivé stolky vytvoří ucelený kruhový stůl ve středu) je zde ale i varianta řazení lineárního, či nepravidelného.

Tak či tak je WeBike, dílko belgické společnosti We-Watt, vymyšlené na míru dnešní době, kdy většina společnosti řeší nedostatek času na sport, problém kombinování sedavého způsobu života s fyzickými aktivitami i vysokou spotřebu energií a s nimi spojené vysoké náklady na živobytí. Bohužel, pořizovací náklady vám nejspíš radost neudělají. Základní set tří kol přijde na téměř deset tisíc euro, tedy necelých 250 tisíc, což není zrovna nejméně.

Zdroj a foto: gizmag.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30