Hvězdný dům - luxusní architektura v Kuvajtu

Dagmar
9.1.2011
  • Architektura

Na pobřeží Kuvajtu vyrostl v roce 2009 ultramoderní dům, jemně zasazený do okolní krajiny. The Star House, luxusní soukromé bydlení, je dílem architektonického studia AGi Architects. Pokud toužíte usínat a probouzet se za zvuku šumění oceánu, máte k dispozici „menší" pozemek na pobřeží (zhruba o rozloze 5000 m2) a v kapse pár přebytečných milionů, je pro vás Star House výborným typem, jak na to. Kvalitní fotografie Nelsona Garrida vás provedou moderním exteriérem i pohodlnými, pohádkovými interiéry.

Obyvatelé domu mají impozantní výhled na moře ze všech obytných prostor, přesto je pro možné návštěvníky, přicházející z vnitrozemí, zcela uzavřen. Nižší podlaží se celé otevírá do velké, zelené zahrady s ohromným bazénem. Soukromí pozemku, zabíhajícího daleko do pláže, je zajištěno bambusovými stěnami. Ložnice a privátní pokoje jsou od běžných denních aktivit izolované, aby se obyvatelé domu navzájem nerušili. Hlavním komunikačním uzlem je trojramenné schodiště, umístěné v centrální části domu. Návrh se výrazně podřizoval přání investora, který lpěl na co nejhojnějších výhledech na oceán. Velké prosklené plochy tak najdete jak v obytných prostorech, tak ve všech soukromých ložnicích. Původní zadání spočívalo v umístění třech různých menších domů, z nichž každý by disponoval unikátními výhledy na moře a přitom byl od sousedních dvou oddělen, aby bylo zajištěno požadované soukromí. Nakonec se architekti s klientem shodli na variantě, ve které je vybudován jeden velký dům, dva menší bungalovy a přístřešek pro lodě s možností několika úprav, pokud by v budoucnu došlo k jakýmkoliv změnám.

AGi Architects je mezinárodní architektonický ateliér, založený  v roce 2005 Joaquinem Perez-Goicoecheaou a Nasserem B. Abulhasanem. V současné době provozují dvě kanceláře, v kuvajtském Safatu a ve španělském Madridu. Zabývají se návrhy soukromého bydlení, veřejných budov, designem bytových interiérů i urbanistickým plánováním.

Zdroj a foto: agi-architects.com, stupiddope.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30