I helma může mít šmrnc

Bc. Lucie Drahošová
26.11.2012
  • Design

Helmy málokdo z nás miluje. Sice nám zajišťují bezpečí, ale ten design? Obvykle nic co by lákalo. To si uvědomili i ruští designéři, a proto se rozhodli výrobce helem inspirovat pomocí kolekce vtipných a kreativních přileb, které vás dostanou.

Za kolekcí návrhů na kreativní a vtipné helmy stojí ruská reklamní a marketingová společnost Good, která se snažila svou invencí dokázat, že každý objekt běžného života může být nápaditý, přitažlivý a žádaný, byť se jedná třeba o nepříliš populární přilby.

Pro svou tvorbu se designéři inspirovali ve světě luxusních šperků, cestování, jídle, sportu i lidském těle. Výsledkem je tak kolekce čítající třináct návrhů, jejichž hlavním tvůrcem se stal designér Igor Mitin.

Eleganci a luxus zde zastupuje helma připomínající šperk posetý diamanty, nebo přinejmenším zirkony. Celá je v blyštivém lesku a ocení ji jistě zejména dámy, které touží po eleganci i po cestě do práce na svém skútru.

Tvůrčí a poměrně univerzální je helma připomínající globus, na které najdete mapu celého světa s vyznačením všech států, měst, oceánů a zkrátka všeho, co ke globusu patří. Podobně univerzální jsou pak i přilby inspirované melounem a vlašským ořechem, které tvarem i designem odpovídají těmto surovinám.

Milovníci sportu pak mohou svou vášeň prezentovat pomocí helmy inspirované tenisovým či golfovým míčkem, nebo dokonce bowlingovou či kulečníkovou koulí.

Nejvtipnější jsou ale helmy inspirované lidským tělem, které vás možná přimějí se i začervenat. Jedna z přileb má motiv ženského pozadí, jiná holé hlavy, další vám vidí až do mozku, a ty nejklasičtější pak již připomínají standardní lidskou hlavu s vlasy, a to buď v ženské, nebo mužské variantě. Všechny jsou přitom propracovány do detailů, často s nějakým vtipným prvkem.

Návrhy jsou dokonalé kreativní, a nabízí „to pravé ořechové" pro širokou škálu zákazníků, od milovníků elegance, až po provokatéry. Originálnost i přínos tohoto projektu již ocenil celý svět, mimo jiné prostřednictvím prestižní ceny Red Dot Design Award 2011, kterou kolekce získala v sekci konceptů „Design concept".

Zdroj a foto: good.kz/adds/EXPERIMENTS/Helmets

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30