Iglú vesnice pro otrlé milovníky zimy

Mgr. Sandra Vasková
6.3.2012
  • Architektura

Takovou pohádkovou zimu u nás nezažijete! Těm, kteří by ale chtěli, nyní oznamujeme, že máme skvělý tip, kam mohou v případě zájmu a potřeby vycestovat. Zavítejte do Igloo Village Kakslauttanen na polárním kruhu ve Finsku.

Jmenovaný zimní hotelu patří mezi velmi vyhledávané, protože disponuje naprosto unikátní nabídkou bydlení - ve sněhově skleněném iglú! V podobném ztvárnění je tu také restaurace a ledová kaple pro sněhobílé svatby jako ve Winter Wonderlandu. Skleněná iglú jsou vyrobena ze speciálního skla, které je tepelně upraveno tak, aby ubytovaným uvnitř nebylo zima. Pokud se však najdou takoví, kteří mají rádi zimu se vším všudy, mohou využít rustikálního typu bydlení, kde budou spát v uzpůsobených iglú s vnitřní teplotou mezi -3 ° C a -6 ° C. Spacáky do -32 ° C jsou přichystány k využití! Stačí si jen s sebou nabalit termoprádlo, vlněné ponožky a pořádnou čepici.

Hotel vlastní celkem 20 takových skleněných příbytků v rozměrech 8 x 8 metrů. Každý z nich je vybaven WC, postelemi i dalším zařízením. Jedinečný je také prosklený strop, kterým v noci mohou ubytovaní pohlížet na nebeskou modř a severskou zář. Ve večerních hodinách jsou také hostům zpřístupněny horké sauny a ledové jámy pro osvěžení. Za jednu noc v iglú se platí 169 € za osobu ve dvoulůžkovém pokoji a 171 € při stejných podmínkách s přídavkem snídaně a možností využití sauny.

Zdroj a foto: http://www.kakslauttanen.fi/en/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30