Inspiro: Nová tvář pro metro budoucnosti

Martin
14.2.2011
  • Technika

Identita a design ve městě stále nabývá větší důležitosti. Je zaměřen na kvalitu a originální vizuální dojem. Součástí metropolí bývají i metra, která spolu s městem nesmějí zaostávat! A proto v létě loňského roku společnost Siemens, jež byla pověřena dceřinou společností BMW Group DesignworksUSA, vymyslela nový design metra Inspiro. Návrhářský tým dbal na veškeré zadané podmínky a požadavky i s ohledem na potenciální provozovatele, cestující a životní prostředí. Metro se stane inteligentně laděnou souhrou mezi art technologiemi a emocionálním designem, jenž je zaměřen na definování nové a udržitelné kvality městské mobility.


Siemens je přesvědčen, že všechna výše uvedená hesla jsou klíčovými tématy 21. století, a že bezpečná a rychlá veřejná doprava rozhodne o kvalitě života a konkurenceschopnosti měst i regionů celého světa. Na Metro Inspiro jsou kladeny vysoké nároky. Zejména na cestovní komfort a prostorové vnímání, stejně jako na schopnost optimalizovat dopravní prostředky a regionální dopravní spojení s možností individualizace. Laurenz Schaffer, předseda DesignworksUSA, shrnuje: „Města i obce mohou sledovat a zajišťovat zájmy veřejnosti díky kvalitě svých dopravních systémů. To je nejdůležitější při navrhování takové mobility".


Pojmy estetika, funkčnost, udržitelnost a požadavky na ekonomickou efektivitu byly přímo na vrcholu seznamu priorit designového studia, které se projektem metra zabývalo. To je patrné zejména v inovativním dveřním osvětlení, které je založeno na principu přesýpacích hodin, které poskytují cestujícím důležité informace o zbývající čas pro nástup do vagonu. Zlepšuje tak tok cestujícím při nastupování i vystupování z vlaku. Metro Inspiro má zkrátka okamžitě rozeznatelnou a nezaměnitelnou tvář, která i Vám bude sympatická.   

Základním rysem interiéru je inovativní koncept zábradlí Light-Tree, který připomíná větve na stromě a poskytuje cestujícím řádu výhod. Velký počet menších držadel vyčnívajících z jeho stromové struktury umožňuje cestujícím se při jízdě dobře držet. Díky diskrétnímu osvětlení se do prostoru dostává světlo, které je rozprostřeno ve všech koutech vlaku. Jeho speciální ovládání umožňuje, aby světlo podle potřeby měnilo barvy. V ranních hodinách zde působí spíše studené barvy, ve večerních zase teplejší červené osvětlení. Akustika je zde vylepšena díky korkové podlahové izolaci, na které stojí lehká sofistikovaná sedadla, jež zaručují pohodlnou dopravu.

Tento nový design metra bude hrát rozhodující roli v konkurenčních výhodách měst.

Zdroj a foto : www.dexinger.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30