Inteligentní vodovodní kohoutek budoucnosti

Dagmar
21.3.2011
  • Technika

Mladý australský designér Daniel Dobrogorsky přišel na trh s originálním nápadem. Designových vodovodních kohoutků už svět viděl mnoho, tenhle má však před nimi značný náskok. Koolhaus, jak se nový produkt jmenuje, pomáhá totiž svým uživatelům šetřit vodou. Jak? Jednoduše. Na přehledném LCD displeji, který je umístěn přímo nahoře na kohoutku, se zobrazují informace o množství spotřebované vody.

Samozřejmě, že spotřebu vody si můžeme zkontrolovat na vodoměru, který každá domácnost vlastní, ale ruku na srdce, kdo tohle opravdu dělá? Vodoměr je většinou umístěn na nepříliš často frekventovaném místě a okamžitá vazba, kterou by informace s přímou spotřebou měla mít, se úplně ztratí. Jelikož nejvíce vody proteče právě v koupelně, zdá se být nejvhodnější začít s šetřením zde. Kohoutek nemonitoruje jen vodu, která protekla přímo jím, ale je možné instalovat ke každému zařízení vlastní čidlo, které posílá informace o svém průtoku do kohoutku a na displeji se tak v průběhu dne zobrazuje aktuální stav spotřeby vaší domácnosti. Displej je umístěn schválně na takovém místě, kam se každý člen domácnosti musí při mytí rukou podívat.

Hi-tech design nového vodovodního kohoutku padne především do moderních, technicistních interiérů a jelikož je možné posílat informace o spotřebě i do jiného systému, hodí se také perfektně do inteligentních budov. Jelikož o šetření životního prostředí a především o vhodném zacházení s vodou, která je v mnohých částech světa vzácná, se dnes hovoří na všech frontách, je Koolhaus obchodním artiklem, který by mohl na drsném světovém trhu obstát. Pokud vás nový vodovodní kohoutek zaujal, nezbývá než doufat, že nezůstane jen ve formě prototypu.

Zdroj a foto: dandesign.org

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30