Interaktivní a tajuplná židle Affinity

Dagmar
1.3.2011
  • Design

Affinity Chair je židle, která dokáže splynout se svým prostředím. Londýnský designér Ben Alun-Jones chtěl svým uměleckým dílem prozkoumat vztah mezi světlem a prostorem, chtěl vytvořit něco, co balancuje na hranici nemožného. Jeho skulptura nakonec dostala podobu židle. Ta, když stojí osamocená a nepovšimnutá v prostoru, stane se téměř neviditelnou. Svou druhou, o něco agresivnější tvář vyjeví, až pokud se k ní člověk přiblíží. Malé čidlo zabudované u země v přední části židle reaguje na pohyb a plastika tak ožije svým vlastním, podivuhodným způsobem.

Affinity Chair je vyrobena z akrylového skla a potažená zrcadlovou fólií, díky které se na ní propisuje její okolí a díky které tak zůstává po dlouhou dobu „v utajení". Pokud čidlo zareaguje na pohyb, uvnitř se rozsvítí několik LED diod a židle zprůhlední. Pomocí vhodného rozmístění osvětlení skulptura ukáže svojí hloubku a hmotnost a odhalí téměř nekonečný prostor spoutaný pod sedákem. „Když se člověk přiblíží, její narůstající srdeční tep nám připomene, že i když by nejvíc ze všeho chtěla před svým osudem uniknout, je pevně, až téměř bolestně připoutaná na jedno místo."

Židle se objevila na několika výstavách v londýnských muzeích a galeriích. Ben Alun-Jones je mladý, britský designér, který v roce 2010 promoval na Imperial College London jako inženýr elektrotechniky a nyní navštěvuje kurz inovačního designového inženýrství na Royal College of Art. Středem jeho zájmu je především interaktivní design a snaha o znovuzhodnocení současného vztahu k moderním technologiím.

Zdroj a foto: benalunjones.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30