Interiér z 25 000 kusů pingpongových míčků

Dagmar
20.2.2011
  • Interiér

Daniel Arsham, jeden ze dvou zakládajících členů uměleckého studia Snarkitecture, si vytvořil originální mládenecké doupě, umístěné nad sídlem kanceláře. Brooklynský pokoj disponuje rozlohou okolo 9 metrů čtverečních a vstup je do něj zajištěn opravdu originálním způsobem - po žebříku přes zaměstnanecké toalety. Krom postele, několika vestavěných polic a malého šatníku se do pokoje nic moc jiného nevejde, přesto je prostor inspirativní a příjemný. Všechny stěny jsou obloženy pingpongovými míčky v odstínech bílé a šedé, kterých je tak v celém interiéru užito 25 000. „Pixelovitý", členitý dojem dělá z pokoje téměř až abstraktní prostor.

Daniel Arsham je umělec se silným vztahem k architektuře. Vystudoval umění, avšak jeho práce vždy s architekturou a prostorem určitým způsobem koketovala. Když byl v roce 2005 osloven, aby navrhl zkušební kabiny pro Dior, požádal svého přítele, architekta Alexe Mustonena, aby mu pomohl s „architektonickými" záležitostmi. Na základě této realizace vzniklo studio Snarkitecture, ve kterém spolupráce architektury a umění pokračuje. Duo Snarkitecture se raději, než realizacemi zcela nových celků a budov zaobírá řešením, vylepšením nebo ozvláštněním již existujícího prostoru. „Je to o tom vzít věci, které jste běžně používali a znali a změnit je takovým způsobem, že vám připadají důvěrně známé a přitom úplně cizí v jeden a ten samý okamžik."

Jejich návrhy jsou silně spjaty s uměním, v podstatě jsou velkými funkčními sochami, upravenými přesně na míru svému prostoru. Na stránkách maxidesignu jistě neunikl vaší pozornosti článek o dočasné instalaci v obchodě Richarda Chaie, módním butiku, který se na krátký čas proměnil v ledovcovou jeskyni z polystyrénu. Na stránkách Daniela Arshama se můžete seznámit s jeho uměleckými instalacemi, které s architektonickými realizacemi Snarkitecture souzní a osvětlují autorovu inspiraci.

Zdroj a foto: danielarsham.com, snarkitecture.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30