Italské skříňky ze dřeva a keramiky

Bc. Lucie Drahošová
7.6.2012
  • Design

Italská designérská firma Adriano Design spojila síly s italským odborníkem na výrobky z keramiky La Castellamonte. Vznikla tak nejen nová tvůrčí jednotka CoProdotto, ale konkrétně také úžasná kolekce skříněk Keramos, které kombinují dřevo s výraznou barevnou keramikou.

Přestože kolekce Keramos je prvním společným dílem Adriano Design a La Castellamonte, výsledek je výborný. Svůj podíl na tom jistě má i dlouholetá tradice a zkušenosti obou firem, kdy například tradice La Castellamonte sahá až do třináctého století.

Na základě rozsáhlého vývoje a mnoha návrhů nakonec CoProdotto zvolilo upevňování keramických částí na dřevěnou vnitřní konstrukci. Mezi jednotlivými keramickými díly jsou dřevěné spáry, které v kombinaci s kolmými dřevěnými „náplastmi" tvoří pevnou stabilní konstrukci. Z venku přitom uživatel vidí jen úzkou dřevěnou spáru a dva kulaté otvory v každém keramickém dílu, vyplněné dřevem.

Ze dřeva jsou zároveň i dvířka, a také podstavec s nožkami, který je buďto čtvercový - v případě kdy jde o skříňky stojaté, případně obdélníkový, pokud má být skříňka horizontální. Podstavec se samotnou konstrukcí je přitom spojen opět dřevěnými háčky. Barevné provedení skříněk je v modré, červené, žluté, bílé či kovově šedé, vždy v kombinaci se světlým dřevem. Z blízka přitom velmi poutá kombinace textury letokruhů dřeva a pavučinkovitě nepatrně popraskaného povrchu keramiky.

Dílko vymyšlené bratry Gabrielem a Davidem Adriano a realizované zkušenou italskou firmou La Castellamonte jednoznačně neurazí, naopak. Limitovaná ručně vyráběná série 99 číslovaných kusů dýchá osobitostí a jedinečností. Každý kousek jako by skoro nebyl pouhým nábytkem, ale něčím víc. A tak je s ním také třeba zacházet. Přinejmenším proto, že keramika je o poznání křehčí ne dřevo nebo kov.

Zdroj a foto: http://www.coprodotto.it

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30