Izraelské sídlo Google srší kreativitou

Bc. Lucie Drahošová
27.3.2013
  • Interiér

Google je světový gigant, který má rád zajímavé kreativní věci, a rozhodně jde vždy svou vlastní cestou. Nejinak je tomu i v případě designu a architektury, kdy si pro své prostory vybírá jen to nejzajímavější. Důkazem je i podoba nového ředitelství společnosti v izraelském Tel Avivu, která nabízí jeden úchvatný nápad za druhým.

Design nového sídla společnosti Google v Tel Avivu navrhlo švýcarské designérské studio Design Team Camenzind Evolution (ve spolupráci s místními studii Studio Yaron Tal a Setter Architects), které se rozhodně nedrželo při zemi. Výsledkem jsou interiéry plné zábavných motivů, hravých prvků i moderních řešení.

Celé sídlo nabízí prostory o rozloze 8 tisíc metrů čtverečních rozprostřených do sedmi podlaží, na kterých nachází svůj pracovní prostor na 250 inženýrů, marketingových pracovníků a obchodníků. Sídlo je přitom součástí jednoho z nejvyšších mrakodrapů v Tel Avivu, budovy Electra Tower, jejíchž sedm pater designéři proměnili v neformální pracovní prostory, tolik oblíbené pro firmu Google.

Každé z podlaží je svým námětem jedinečné - tvůrci je charakterizovali jako tematické okruhy Kultura a kulturní dědictví, Přátele a rodina, Radost a optimismus, Energie a vitalita, Inovace a Pohostinství, Snění a rozkoš, a nakonec Humor a zábava. Všechny designy jsou přitom údajně přímo inspirované městem Tel Aviv.

Pokud budete mít to štěstí, a sídlo Google bude cílem vaší cesty, těšit se můžete třeba na chodby připomínající uzoučké historické uličky, jednací prostory plné pomerančovníků, zasedací prostory v designu pláží s lehátky, surfy i skluzavkou, jednací prostory připomínající poušť, nebo třeba park s dokonalým trávníkem, ideální pro venkovní piknik. Každý z prostorů je přitom propracován do nejmenšího detailu, takže je vidět, že designéři rozhodně odvedli kus práce. Její efekt má být ale nejen estetický, nýbrž i vysoce funkční. Smyslem originálního designu je totiž podle Google především podpora komunikace a spolupráce, která se jistě snáze uskutečňuje na místech, kde je nám příjemně.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30