Jak chutná Artyčok.TV?

admin
13.11.2010
  • Události

Hledáte na nekonečné internetové síti prostor zasvěcený evropskému umění? Zajímá vás v Česku trochu opomíjený videoart? Anebo byste se rádi ještě předtím, nežli se vydáte na výstavu, přesvědčili o jejích kvalitách z video průvodce? Stačí jedno „ano" a Artyčok.TV je pro vás tou pravou adresou.

Artyčok.TV se profiluje jako „nezávislá platforma sledující výjimečné autory, výstavy a videoart." Přestože se s podobnými ušlechtilými slovy setkáváme téměř u každého uměleckého projektu, Artyčok.TV své ambice myslí vážně a prozatím je plně naplňuje. Nejenom, že přináší zajímavé postřehy o domácím dění v oblasti umění, ale své návštěvníky seznamuje i s konanými konferencemi, workshopy a přednáškami. Zároveň je Artyčok.TV také nejrozsáhlejší online databází videoartových projektů a jejich tvůrců.

Artyčok.TV však nepředstavuje pouze české umělce. Má totiž zásadní mezinárodní přesah. Spolupracuje s uměleckými organizacemi i jednotlivci z šestnácti evropských zemí. Stává se tak platformou pro vzájemnou mezinárodní spolupráci umělců, kurátorů i akademických a nezávislých institucí. Pod záštitou Artyčok.TV tak česká výtvarná scéna získává kontakty s významnými evropskými partnery, jakými jsou například Akademie výtvarných umění v Krakowě, berlínský NK Projekt či organizace ARTychoke sídlící v Londýně.

Historie úspěšného „artyčokového" projektu není nikterak dlouhá. Nápad na vznik umělecké mezinárodní databáze se zrodil na půdě Digitální laboratoře Akademie výtvarných umění v Praze. To se psal rok 2005 a jeho koordinátoři Dušan Záhoranský a Jan Zahradníček stáli teprve na počátku všeho snažení. Za dva roky již měla Artyčok.TV uzavřeno několik významných evropských smluv o spolupráci, která se i nadále rozrůstá. Na obsahu neustále nabývají i internetové stránky. Nejnověji například o profily jednotlivých uměleckých tvůrců a sekci umělecké kritiky.

Jestliže tedy chcete vidět dále, nežli za hranice českých a moravských galerií a nebojíte se objevovat mladé a nezávislé tvůrce, Artyčok.TV je v současnosti tím nejlepším průvodcem po nejmladší evropské výtvarné scéně.

Zdroj: artycok.tv

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30