Japonci vymysleli skládací zavazadla

Bc. Lucie Drahošová
20.12.2010
  • Design

Origami, tedy tradice skládání z papíru, se v Japonsku těší velké oblibě. Už na základní škole řada japonských dětí běžně zvládne ze čtverce papíru vykouzlit snad jakékoliv zvíře které vás napadne, ale také rostliny nebo některé předměty. Převratnou novinkou je pak nápad skládání skutečných předmětů. Inovátorem v této oblasti je Naoki Kawamoto, a jeho úspěch je značný.

Snad každý z nás v dnešní době řeší problém s prostorem. Doma Vám praskají skříně ve švech, při dovolené skáčete po kufru, abyste z něj dostali alespoň jeden další centimetr místa navíc. Praktické jsou tedy věci, které se dají snadno složit a zaberou málo místa, ale zase je lze rychle rozložit tak, aby hned fungovaly a sloužily plně svému účelu. Toto zkombinoval japonský designér Naoki Kawamoto, a vymyslel skládací kabelku, kufr a obal na brýle. Obojí funguje na principu skládání jednoho kusu látky, rozděleného do několika magnetických trojúhelníkových segmentů, které lze složit během několika málo vteřin, stejně jako zpátky rozložit. Narozdíl od tradičního skládání papíru, nad kterým se nezkušený obvykle zapotí, skládání tašky či kufru si osvojíte velmi rychle.

Kromě faktu, že jde o věc vysoce praktickou, ani design vás rozhodně nezklame. Provedení v tmavém kovovém vysokém lesku a geometrickém designu vás nadchne už samo o sobě, natož ještě fakt, že namísto obvyklé celé poličky vám například kufr od Naoki Kawamota zabere ve skříni pouze pár milimetrů výšky.

K dispozici je aktuálně kabelka typu „psaníčko", obal na brýle a menší kufr. Vše nese název Orishiki, což je slovo složené z „Ori" neboli zkratka zmíněného origami, tedy japonského papírového skládacího umění, a „Shiki" neboli furoshiki, což symbolizuje japonský tradiční šátek. Pro něj je typické, že je dostatečně velký na to, aby se do něj dalo zabalit a přepravit zboží, ale zároveň slušivý, takže se nemusíte bát ho nosit jako klasický šátek.

Zdroj a foto : naokikawamoto.com, dezeen.com

 

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30