Jízdní kolo se inspiruje čtyřkolkou

Mgr. Sandra Vasková
18.8.2011
  • Technika

Více kol, více peněz. Alespoň to skutečně odpovídá ceně za nejnovější model kola - Cruiser Epitaph Autumn, které má v základu čtyři kola, což je skutečně nezvyklé, ale vůbec nevypadá špatně. Ba naopak! Na svědomí jej mají designéři ze společnosti Autumshere.

Abychom byli konkrétní, kolo má dvě pneumatiky na předním kole, pak i na zadním. Pneumatiky však od sebe nejsou nijak vzdáleny, proto si kolo se čtyřkolkou určitě nesplete. Má je na sebe těsně upevněné, takže fungují jako jedna jediná pneumatika. Bude mít tento fakt vliv na výkon? To zatím nebylo řečeno, ale rozhodně to udělá jízdu na kole mnohem zajímavější a přitáhne pohledy jiných cyklistů a kolemjdoucích.

Autumn Epitaph Cruiser skutečně strhne i Váš pohled. Vypadá jako ze starých časů, ale dovolujeme si tvrdit, že i Vás to potáhnete sednout si na sedátko a šlápnout do pedálů. Kolo je poprášeno černou barvou na ocelovém rámu a má zpevněné vidlice. Výrobci jim také na míru vytvořili hliníková kola, brzdu na zadním kole a polykarbonátová uhlíková šlapátka. Madla a sedátko je potaženo ručně zpracovanou a tvarovanou kůží, kterou najdete právě ve starých, dnes již historických automobilech.

Ty, co začíná tlačit cena ropy na peněženku, jízdní kolo jistě potěší a možná se nakonec i rozhodnou pro koupi, ale měli by si trošku pospíšit. Modelu Autumn Epitaph Cruiser bude vyrobeno pouhých 12 kusů. Nutno dodat, že tento dopravní prostředek též nepatří mezi levnější. Za kolo v přepočtu na koruny zaplatíte přes 50 tisíc.

Zdroj a foto: www.coolthings.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30