Kabinet příběhu Maxima Velčovského

Andrea
20.3.2011
  • Design

Maxim Velčovský není v českém designovém prostředí žádným nováčkem. S úspěchy se na něm pohybuje již několik let a jeho hranice s lehkostí překračuje a rozšiřuje dále. O tom svědčí také nadšený zahraniční ohlas, který vyvolalo jedno z jeho posledních designových děl poeticky nazvané „Kabinet příběhů."

„Kabinet příběhů" je v první řadě především funkčním kusem nábytku. Byl vytvořen přímo na míru pro pražskou Křehký Gallery, v níž slouží hlavně jako jedna z výstavních ploch určených k prezentaci jednotlivých produktů z nabízených designových kolekcí. Vzhledem k minimalisticky laděnému designu interiéru navrženého českým duem Olgoj Chorchoj pojal Velčovský projekt designového přírůstku jako poctu tradičnímu nábytkářství a „Kabinetu příběhů" tak dal nádech klasického poličkového kredence známého z nejednoho obývacího pokoje minulých dekád.

Členění celku do polic s jednotlivými přihrádky dovoluje vytvářet pro každé drobné dílko samostatný výstavní prostor, ve kterém se může rozehrávat právě jeho originální příběh. Zároveň má nepopiratelně jasnou organizační funkci, která roky osvědčená stále dobře funguje. Tón dobře známého klasického kusu nábytku, který má v návštěvníkovi galerii či budoucím majiteli navodit atmosféru blízkosti a domova, je umocněn výběrem materiálu, jímž se stal dub. Máte však pocit, že se projekt drží přece jenom příliš při zemi? Pak stačí právě na zem dohlédnout. Přední nohy držící váhu kredence jsou totiž vypracovány do podoby profilů zakladatelů galerie Jiřího Macka a Jany Zielinski. Precizní opracování dřeva zajistil mistr svého oboru Antonín Hepnar.

Pokud tedy máte doma designové kousky, památky z cest, dárky či soukromá dílka, která by si zasloužila vlastní „pokojíček", v němž by vynikl jejich skutečný charakter, „Kabinet příběhů" čeká, až jej jimi naplníte.

Zdroj a foto: profilmedia.cz

Virtuální prohlídka GALERIE KŘEHKÝ Virtuální prohlídka GALERIE KŘEHKÝ
doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30