Kadeřnictví plné zrcadel a oceli

Bc. Lucie Drahošová
14.6.2013
  • Interiér

Pobyt v kadeřnictví si řada dam užívá stejně jako například odpočinkový wellness pobyt. Kadeřnictví je pro ně oázou klidu a zónou zkrášlování, ze které odcházejí pravidelně s příjemnými pocity. Jednak díky nového účesu, ale v jednom berlínském kadeřnictví také díky neopakovatelného designového interiéru, za kterým stojí studio Karhard Architektur + Design.

Dominantou nového designu kadeřnictví v německém Berlíně se staly masivní ocelové konstrukce připomínající kolejnice a rozměrná zrcadla. Právě tyto konstrukce, táhnoucí se od stropu kolmo dolu, se nacházejí v proskleném vstupu do salonu. Zde také probíhá samotné stříhání, takže mohou práci kadeřníků například sledovat kolemjdoucí z ulice. Dvě tmavé ocelové konstrukce volně visící v prostoru jsou opatřeny zrcadly z obou stran, tudíž nabízí prostor pro celkem čtyři klienty najednou. Design této přední místnosti je laděn do minimalistické černé, bílé a šedé barvy, kdy podlaha je šedivá, nízký obklad černý, a zbytek stěn i strop bílý, s tenkými pruhy tmavých podhledů s vestavěnými světly.

Čtyři schůdky v pravé části místnosti pak umožňují postup k drobné recepci, které tvoří barová deska v průchodu do zadní místnosti, a tmavá barová židlička.

Zadní místnost, kde jsou křesla k mytí vlasů a další vybavení, je pak pestrobarevná. Konkrétně tedy barevná pokaždé jinak. Je totiž vybavena světelnými panely, které mění barvu od modré, přes zelenou, růžovou či fialovou, až po červenou, a jsou jednoznačně dominantou této druhé místnosti.

Barvy je přitom možné měnit buď všechny najednou, nebo na každém panelu zvlášť, takže může celá místnost hrát i několika barvami. Panely jsou umístěny zešikma podél stěny, takže lehce připomínají paraván, přičemž mezi jednotlivými panely jsou umístěna zrcadla, která stejně jako panely sahají od podlahy ke stropu.

Celé provedení kadeřnictví je vysoce elegantní, ale zároveň svěží a hravé, a rozhodně uspokojí každého milovníka moderního interiérového designu.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30