Kámasútra zasáhla i kampaň světoznámého Benettonu

Mgr. Sandra Vasková
14.9.2011
  • Umění

Diskutovaná, kritizovaná, ale přesto obdivovaná - to je nová kampaň od Erika Ravela vytvořená pro Benetton. Kontroverzní je v tom, že zobrazuje sexuální prvky a pozice z knihy Kámasútra! Název této kampaně je podobný její předloze - Lana Sutra a láká na podzimní a zimní kolekci světoznámé značky Unites Colors of Benetton.

Kubánský umělec Erik Ravelo pomocí různě dlouhých lan vytvořil nádherné a detailně propracované postavy, které ztvárňují láskyplné osoby a erotické scény. Expozici uvedl sám Alessandro Benetton 6. září v Miláně. Lana Sutra čítá na 15 instalací a slouží jako pocta k aktu lásky. Ztělesňuje také představu o propojení celého světa a lidí v něm. Barvy a vlněné vlákna imitují propojení celého světa a opojnou lásku všech - tak by to mělo být!

„Emoce. Každá barva vlny, která zde byla použita, dává pocit pevného lidského objetí a soudružnosti, pohodlí a lidského tepla. To všechno jsou pocity, které spojují lidstvo a jsou vyjádřeny v nové umělecké formě," vypráví Ravelo. Lana Sutra je výsledkem úvah umělce Ravela a jeho myšlenky a vysvětlení Kámasútry - kama = potěšení, sutra = nit, která spojuje. Každá z instalací se skládá ze dvou sádrových plastik lidských těl a na ně jsou namotána vlněná vlákna konkrétních barev, která současně reprezentují výrobky a značku United Colors of Benetton pro podzimní/zimní nadcházející sezónu. Kolekce je již nyní na pultech poboček tohoto řetězce.

Kampaň Lana Sutra bude mít též svůj vlastní speciální soundtrack na téma „vytvoření a složení", který speciálně pro tuto příležitost poskládal hudebník Francesco Novara. Hudbu je možné stáhnout z internetu a bude tvořit součást inovačního CD Benetton pro kolekci podzim/zima 2011. 

Zdroj a foto: erik-ravelo.com, trendland.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30