Karim Rashid navrhl pro Berlín hotel Nhow

Mgr. Sandra Vasková
23.1.2012
  • Architektura

Tentokrát přinášíme rozsáhlejší článek o velmi osobním umění Karima Rashida, které krásně demonstroval na nově vzniklém hotelu s názvem Nhow, jež nyní zdobí město Berlín. Přidal tak kus Ameriky do Německa.

Stavení symbolizuje moderní trendy a pokrokovost uvedeného města. Ubytovací zařízení pojal jako umělecké prostory, které překlenují hranice digitálního věku, technických vymožeností i fyzických a duševních potřeb každého z hostů. „Moje vize se zabývá technologií, vizuály, texturami a barvami stejně jako potřebami všech ubytovaných, které jsou pro existenci hotelů důležité a dávají prostředí větší smysl," prozradil Rashid.

Místní hosté budou vřele uvítáni u hlavního vstupu, který prozaicky zdobí vizuálně velmi poutavá recepce. Vypadá jako velká nafouklá růžová bublina, vyrobená z vysoce lesklého laminátu a vybavena výborným osvětlením. Naproti recepci na zdi visí hodiny s několika světovými časy z různých globálních destinací. Dlažba je zde keramická s potiskem, opět poznamenána a inspirována digitalizací a jejími daty, které existují všude kolem nás. Dech příchozím vyrazí i bar Nhow, který se stojí opodál uvítací haly. Ten je také zdoben bublinkami a oválnými tvary kolem dokola. Barevně je velmi přitažlivý, opět ztvárněn převážně z lesknoucího se laminátů, tentokrát s přidáním zlaté barvy. Posezení tvoří organicky ladná a ergonomická lehátka i sedadla rozmístěná podél a blízko baru.

Pochutnat si můžete v místní hotelové restauraci, jež je vyplněna pastelovými barvami, jejichž odstíny jsou převážně v zelené barvě, která napomáhá dobrému trávení. Hra psychologie barev. Svítidla jsou zde opět v organických tvarech, rozmístěna s rozestupy. Uprostřed místnosti se tyčí výrazné sochy, které slouží jako umění, ale i jako funkční doplňky. Hostům se tu nabídne k užívání i salonek s proměnlivými barvami, občas jemnými, občas křiklavými. Povzbuzují i uklidňují. Salonek je od hlavní haly oddělen skleněnými stěnami.
Každičký kout je protknut typickým designem slavného umělce. Také každý pokoj je velmi komfortně navrhnut a zpracován tak, aby posílil co nejvíce pozitivní image hotelu a zahrál na city hostů. Ubytovaní v pokojích jedné z hotelových věží se zajisté do sytosti nabaží výhledů na východ i západ slunce. Mnoho apartmá je laděno do růžových odstínů, které omlazují a osvěžují prostory. Další věž zase poskytne větší přítmí a nenápadnost. Působí tu chladnější barvy šedé, modré a tmavší růžové.

Apartmá jsou také vybaveny tzv. digipop uměleckými díly, která visí nad postelemi. Mají vlastní vzorované podlahy, vyrobeny z recyklovatelného dřeva a laminátového tisku. V prémiových pokojích najdou návštěvníci zakřivenou zeď, která odděluje ložnici od obývacího pokoje. Uprostřed této zdi je zabudována televize, kterou mohou nájemníci libovolně otáčet podle toho, odkud ji chtějí pozorovat. V pohodlí s přáteli v obývací místnosti z kožené sedačky anebo zachumlaní do peřin? Výběr je pouze na nich. Pozoruhodné je i ztvárnění koupelnových stěn. Ty jsou provedeny v bílé barvě skla, které pomáhá prostorům zahalit se do více přirozeného světla a ještě poskytuje větší soukromí. Koupelny jsou vybaveny volně stojícími vanami ve vlastních barvách, s velkým proskleným sprchovým koutem, podlahy jsou mozaikovité a umyvadla dvoulůžkové. Osvětlení lze volit a přizpůsobovat podle nálady - k práci, odpočívání, atd.  

Zdroj a foto: designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30