Karl Lagerfeld představil v Moskvě svůj Pirelli kalendář pro rok 2011

Mgr. Sandra Vasková
22.12.2010
  • Móda

Oficiální a v pořadí osmatřicátá premiéra světoznámého luxusního kalendáře Pirelli, který je už od roku 1964 ikonou všech kalendářů, se konala před nedávnem v hlavním městě Ruska. Uskutečnila se ve Stanislavského a Nemirochovo-Dankechově divadle. Představení se zúčastnila řada celebrit, novinářů i sběratelů z celého světa.

Návrhář, fotograf i autor kalendáře Karl Lagerfeld, který snímky fotil ve svém ateliéru v Paříži, zaměřil svou pozornost na řeckou mytologii a vytvořil pro něj celkem 36 snímků, které se projektují ve 24 charakterech jako je bohyně Athéna, Afrodita a Héra a božstvo v mužském zastoupení Orphea, Hermese, Área i Achilla. Lagerfeld má totiž velkou vášeň pro řeckou a římskou mytologii, proto byl i jeho námět na fotky jednoznačnou volbou. Nepředstavuje zde však pouze božstvo, ale originálním způsobem zobrazuje také ostatní hrdiny a mýty té doby. Výběr modelů pro tento kreativní doplněk je též působivý. Focení se zúčastnila například modelka Isabelli Fontana, Daria Werbovy, Natasha Poly, Anja Rubik, Bianca Balti, Lara Stone a další. Krutou bohyni Héru zobrazila slavná herečka Julianne Moore. Všechny fotografie jsou v bílé a černé barvě, Lagerfeld skrze ně oslavuje krásu v ostrém kontrastu a dává jim jistý trojrozměrný obraz s pečlivým využitím světla. Jeho ztvárnění kalendáře nás zavede zpátky ke kořenům starých civilizací.

„Herci i modelové přivádějí tyto hrdiny k životu, a dávají tak nový rozměr kráse," pronesl Karl Lagerfeld. Jeho pohled a přístup k fotografiím přináší idylickou i nesmrtelnou reprezentaci krásy, mladí i touhy v moderním pojetí. Při focení mu asistovalo celkem 21 protagonistů, z toho 15 modelek, 5 modelů a již uvedená americká herečka Julianne Moore.

Foto a zdroj : www.news.bgfashion.net, www.pirelli.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30